Zapomnij o wielogodzinnym rozmrażaniu zamrażarki. Wystarczy 30 minut. Lód sam odpadnie

Czyszczenie zamrażarki i lodówki to proces, który potrafi zająć wiele czasu. Wszystko przez wielogodzinne rozmrażanie urządzenia, które może zająć nawet pół dnia. Istnieje jednak sprytny sposób, który znacznie przyspieszy cały proces. Sprawdź, co warto zrobić.

Raz na jakiś czas trzeba rozmrozić lodówkę i zamrażarkę, by móc dokładnie wyczyścić urządzenie. Sprawi to, że będzie lepiej działało, a my w ten sposób pomożemy zapobiegać powstawaniu różnych usterek. Nie da się jednak ukryć, że odkładamy to zadanie najdłużej, jak się da, ponieważ rozmrażanie potrafi trwać przez wiele godzin. Istnieje jednak sprytny sposób, który szybko pozbędzie się lodu z urządzenia.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak zrobić wkłady chłodzące do lodówki turystycznej? To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak błyskawicznie rozmrozić zamrażarkę? Wystarczy jeden sprytny trik 

Okazuje się, że można w szybki i łatwy sposób usunąć lód, który pokrył zamrażarkę. Zamiast czekać wiele godzin, aż sam się rozpuści, warto mu nieco pomóc, przyspieszając cały proces. Co należy zrobić? Przede wszystkim wyjmij jedzenie znajdujące się w lodówce i zamrażarce, a następnie odłącz urządzenie z prądu. Otwórz drzwiczki zamrażarki, a pod urządzeniem rozłóż ręczniki oraz dużą miskę, by roztapiająca woda swobodnie mogła spływać do naczynia, zamiast na podłogę. Teraz czas na sprytny trik. Zagotuj wodę w czajniku, a następnie przelej ją do małego garnka lub naczynia żaroodpornego. Do zamrażarki włóż drewnianą deskę i dopiero na niej ustaw naczynie z gorącą wodą, by nie uszkodzić urządzenia. Tak przygotowana zamrażarka szybciej się rozpuści, dzięki parującej wodzie. Już po trzydziestu minutach nie będzie śladu po lodzie, a ty będziesz mogła umyć lodówkę.

Czym myć lodówkę i zamrażarkę? Postaw na naturalną mieszankę, a zalśni czystością

Lodówka i zamrażarka rozmrożone, co dalej? Czas dokładnie wyczyścić urządzenie, pozbywając się brudu, zanieczyszczeń, a nawet przykrego zapachu, który czasem się w nim pojawia. Nie musisz do tego korzystać z chemii lub drogich produktów czyszczących. Wystarczy rozcieńczyć jeden składnik, a po zabrudzeniach nie będzie śladu. Mowa oczywiście o occie spirytusowym. Zmieszaj trzy łyżki z litrem wody, a następnie takim roztworem dokładnie umyj lodówkę oraz zamrażarkę. Ocet wyczyści i zdezynfekuje wszystkie zakamarki, pozbywając się także przykrego zapachu. 

Więcej o: