Wymieszaj cztery składniki. Wymieciesz złogi z jelit, a kilogramy polecą w dół jak szalone

Smukła sylwetka to marzenie wielu osób. Stosujemy rozmaite diety i remedia na odchudzanie, które dostępne są w sklepach i aptekach. Okazuje się, że wcale nie musimy wydawać kroci, by oczyścić swój organizm, bo wystarczy wymieszać ze sobą cztery składniki, które prawdopodobnie mamy w domu.

By skutecznie usunąć złogi z jelit, należy sięgnąć po produkty, które są bogate w błonnik. Nikogo nie zdziwi fakt, że jednym ze składników tego remedium na oczyszczanie jelit jest siemię lniane. To popularny dodatek do dań i koktajli, jeśli chcemy poczuć się lepiej. Ma udowodniony korzystny wpływ na układ pokarmowy i nie tylko, bo stosuje się go również na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci.

Zobacz wideo Chirurg radzi, jak poprawić wygląd brzucha [NaZdrowie]

Błonnik, błonnik i jeszcze raz błonnik

W skład koktajlu na pozbycie się złogów z jelit wchodzą jeszcze jedne ziarna. Z pewnością chia znajduje się w wielu kuchennych szafkach. Jeśli nie, naprawdę warto je kupić. Nie są drogie, a mogą bardzo korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Są bogatym źródłem błonnika, kwasów omega-3, a także wapnia, żelaza oraz antyoksydantów. 

Kolejnym składnikiem koktajlu jest jabłko. Wśród jego niezliczonych właściwości możemy wyodrębnić oczyszczanie organizmu z toksyn. Zaleca się jedzenie sporej liczby tych owoców osobom, które nałogowo palą papierosy bądź mieszkają w dużych miastach (ze względu na większą ilość toksyn w powietrzu).

Ostatnim, co dodajemy do koktajlu, jest woda, która spaja wszystkie składniki. Pozwala też odpowiednio nawodnić organizm. Podczas stosowania tego remedium, warto pić jej jeszcze więcej niż zwykle.

Koktajl na pozbycie się złogów z jelit

Składniki:

  • jabłko
  • łyżka nasion siemienia lnianego
  • łyżka nasion chia
  • szklanka wrzątku

Jak przygotować koktajl?

Nasiona zalewamy wodą i pozostawiamy na kilka minut do napęcznienia. Następnie dodajemy starte jabłko (razem ze skórką). Całość blendujemy. By dodać więcej smaku, możemy wzbogacić koktajl o odrobinę miodu. Ostudzony napój pijemy dwa razy dziennie. 

Oczyszczanie jelit nie dla wszystkich

Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na zachowanie zdrowej i smukłej sylwetki jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nie może zabraknąć w niej błonnika, który w naturalny, nieinwazyjny sposób pozwoli oczyścić organizm z toksyn i utrzyma cały układ pokarmowy, w tym także jelita, w dobrej kondycji. Niemniej jednak jeśli czujemy się ociężali, pojawiają się wzdęcia i uczucie pełności, warto raz na jakiś czas wykorzystać błonnikową bombę z powyższego przepisu.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej jest skonsultować niedogodności gastryczne z lekarzem. Być może u podstaw leży większy problem, którym warto się zająć. Z powyższym koktajlem powinny też uważać osoby, które zmagają się z hemoroidami czy zespołem jelita drażliwego.

Więcej o: