Co zrobić z fusami po kawie, by nie zapchać rur? Usuwaj je wyłącznie w ten sposób

Po wypiciu kawy częstym odruchem jest wylewanie resztek napoju do zlewu wraz z fusami. Jest to popularny błąd, przez który później zapychają się rury. Jeśli nie chcesz zatkać kuchennego zlewu, pozbywaj się fusów w inny sposób. Dzięki temu zaoszczędzisz też mnóstwo pieniędzy.

Nie od dziś wiadomo, że wylewaj fusy do zlewu, możemy łatwo zapchać nimi rury. Jeśli nie chcesz więc wzywać hydraulika do naprawy wyrządzonych szkód, pozbywaj się ich w inny sposób. Jak usuwać resztki kawy po wypiciu napoju? Ciekawe rozwiązania masz już na wyciągnięcie ręki.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie pozbywać się fusów? Nigdy nie wylewaj ich do zlewu, są zbyt cenne

Fusy po kawie nie powinny lądować w zlewie, by nie zapchać rur. Zamiast tego powinno się je wyrzucać do specjalnie przeznaczonego na to pojemnika. Resztki kawy wylewaj więc do kosza na bioodpady, jeśli chcesz szybko i bez problemu je zutylizować. Jeśli jednak masz kompostownik, to właśnie tam najlepiej wyrzucać fusy po przeniu kawy. Są one bowiem niezwykle cenne i doceniane szczególnie przez doświadczonych ogrodników. Ich wyjątkowe właściwości możesz wykorzystać zawsze, nawet jeśli nie masz kompostownika. Wystarczy, że resztki kawy będziesz wylewać do doniczek z kwiatami lub pod rośliny i uprawy w ogrodzie. Dzięki temu pozbędziesz się problemu, a do tego stworzysz darmowy oraz naturalny nawóz, po którym rośliny będą rosły jak na drożdżach.

Co jeszcze można przygotować z fusów po kawie? Zastąpią ci kilka kosmetyków

Jeśli nie masz roślin oraz kompostownika, nic straconego. Fusy po parzeniu kawy są również doskonałą alternatywą dla wielu kosmetyków, których używamy na co dzień. Można na ich bazie przygotować pielęgnującą maseczkę na twarz oraz pod oczy. Fusy zmieszane z odrobiną ulubionego oleju staną się również świetnym peelingiem do ciała i stóp, który można wykonywać raz w tygodniu. Dodatkowo zebrane resztki kawy można użyć podczas mycia włosów, jako peeling skóry głowy. Warto jednak wykonywać ten zabieg ostrożnie i delikatnie. Nie tylko usunie martwy naskórek z głowy, lecz także pobudzi cebulki do wzrostu.

Więcej o: