Jak sadzić róże? Zakop jedną rzecz przy krzakach. Będą najpiękniejsze w całej okolicy

Jak sadzić róże? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Róże zachwycają wyglądem, ale aby pięknie rosły, warto wspomóc je domowym nawozem. Podpowiadamy tani sposób, aby odżywić i pomóc roślinie w kwitnieniu.

Róże możemy uprawiać w doniczkach, jak i w rabatach. Często są sadzone na kwiaty cięte, ale by pięknie się prezentowały, powinny być właściwie pielęgnowane. Podpowiadamy, jak sadzić róże i w jaki sposób o nie dbać.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

W jakim miejscu sadzić róże? Zadbaj, aby nie rosły w przeciągu 

Okres sadzenia róż przypada na dwa terminy — od marca do kwietnia lub na jesień od września do końca października. Drugi z terminów jest znacznie korzystniejszy dla roślin, ponieważ jesienią szybciej się ukorzeniają. Róże lubią słoneczne stanowiska, bez przeciągów oraz nadmiernej wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem jest podłoże żyzne i przepuszczalne, jednak jeśli planujemy posadzić róże na glebie piaszczystej, warto przed wsadzeniem wzbogacić ziemię w próchnicę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Jak sadzić róże? Zakop pod krzakiem... skórkę od banana

Róże sadzimy do dołków, które powinny być głębokie na długość szpadla. Przed umieszczeniem sadzonki w ziemi dokładnie spulchniamy glebę, ponieważ rośliny te mają głęboki system korzeniowy, a następnie usuwamy wszystkie uschnięte oraz połamane pędy. Róże umieszczamy pośrodku dołka i ostrożnie zasypujemy tak, aby nie uszkodzić łodygi i pędów. Jeśli chcemy, aby róża pięknie się rozwinęła i zdrowo rosła, warto umieścić pod zasadzonym krzakiem skórki od banana. Zawiera ona dużo potasu i fosforu, który wzmocni roślinę i odżywi glebę. Zakopujemy ją na głębokość od 5 do 10 cm. 

Więcej o: