Jej partner ma dzieci z poprzedniego związku. Zapytała księdza o ślub kościelny. Co usłyszała?

Pani Anna związała się z mężczyzną, który ma już dzieci z poprzedniego związku. Czy w takim przypadku możliwy jest ślub kościelny? Kobieta postanowiła o to zapytać księdza, który aktywnie udziela się w mediach społecznościowych.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool". Od jakiegoś czas duchowny udziela się także na TikToku. Jego profil obserwuje już ponad 278 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8 milionów polubień. Najczęściej dotyczą one różnych wątpliwości związanych z wiarą i religią katolicką, z jakimi borykają się widzowie księdza.

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty moromonów. Teraz edukuje na TikToku:

Czy można wziąć ślub kościelny, jeśli partner ma już dzieci?

Niedawno do księdza napisała pani Anna. Kobieta postanowiła dowiedzieć się, czy ona i jej partner mogą wziąć ślub kościelny. Jej wątpliwości wynikają z faktu, że mężczyzna ma już dzieci z poprzedniej relacji. Ksiądz Jarosiewicz podkreślił, że w takich przypadkach najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, czy poprzedni związek nie został sformalizowany w Kościele. - Zakładam, że to związek wolny, czyli po prostu ze sobą żyli. Potem pojawiły się dzieci - powiedział. Dodał, że jeśli tak wygląda sytuacja, to ślub kościelny jak najbardziej jest możliwy. - Jeśli nie, to proszę o wiadomość prywatną. Wtedy będziemy dalej myśleli - podsumował ksiądz.

Ksiądz Jarosiewicz: To jest jakiś zabobon

Warto wspomnieć, że ksiądz Jarosiewicz bardzo często odpowiada na pytania swoich widzów. Niedawno jedna z kobiet zapytała go, czy może zabrać ze sobą do kościoła na mszę nieochrzczone jeszcze dziecko. Co odpowiedział jej duchowny? - Czy można przychodzić? Tak, jak najbardziej. [...] Podejrzewam, że niektórzy mówią o tym, że jest to jakiś zabobon. Dodają, że przed chrztem nie można przychodzić do kościoła, że coś się stanie z dzieckiem - zauważył ksiądz Piotr Jarosiewicz. 

Więcej o: