Przyjaciółkom opadnie szczęka na widok twojej fuksji. Zadbaj o jedną rzecz i podziwiaj liczne pąki

Fuksja wyróżnia się kolorowymi kwiatami i stanowi piękną ozdobę balkonów, czy tarasów. Jednak, aby obficie kwitła i zachwycała wyglądem, powinnyśmy odpowiednio ją pielęgnować. Podpowiadamy, jak to robić, aby cieszyła oczy całe lato.

Fuksja jest rośliną ozdobną, która cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników. Istnieje wiele odmian tej rośliny, a każda z nich charakteryzuje się pięknie kwitnącymi kwiatami. Przypominamy o jednej zasadzie, dzięki której roślina będzie bujniej rosła.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Jakie stanowisko lubi fuksja? Lepiej nie stawiaj jej w pełnym słońcu

Kwitnienie fuksji przypada na okres od kwietnia do października. Najlepiej rośnie na stanowisku umiarkowanie nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Nie powinnyśmy stawiać jej w pełnym słońcu, ponieważ może zaszkodzić to kwiatom, które z czasem zaczną usychać i więdnąć. Najlepszym podłożem dla tej rośliny jest gleba torfowa i próchnicza. Fuksję należy regularnie podlewać, gdyż szybko zaczyna więdnąć, a to naraża ją na inwazję szkodników jak mączliki, przędziorki, czy mszyce. Pamiętajmy również, że fuksja nie powinna zimować na zewnątrz, ponieważ nie jest odporna na minusowe temperatury. Gdy na dworze będzie poniżej 10 stopni Celsjusza, należy jak najszybciej schować ją do domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować fuksję w doniczce? Pamiętaj o jednej rzeczy, a będzie pięknie i obficie kwitła

Fuksja wymaga regularnego przycinania, aby mogła wypuścić kwiaty. Cięcie wykonujemy na wiosnę. Najpierw skracamy pędy i usuwamy zaschnięte liście. Dzięki temu roślina będzie mogła poświęcić energię na produkcję nowych pąków. Istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest także usuwanie kwiatów, które przekwitły i obrywanie owoców. W produkcję nasion roślina wkłada wiele energii, przez co będzie słabiej kwitnąć.

Więcej o: