Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradzi, jak działa twój umysł. "Trochę mi zajęło"

Złudzenia optyczne i internetowe zagadki cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Zdarza się, że odpowiedzi zaskakują, a nawet kilkanaście minut przyglądania się grafice nie sprawi, że ją uzyskamy. Co widzisz na tym obrazku?

Iluzja optyczna powstaje na skutek błędnego, choć często intencjonalnego i przemyślanego przez autora, odbioru obrazu. Pod wpływem cieni, kontrastu, kolorów i kształtów umysł tworzy pozornie prawidłowe, a w rzeczywistości błędne interpretacje. Złudzenia optyczne i zagadki cieszą się ogromną popularnością od dawna, a niektóre z nich zyskują sporą popularność w sieci. Tak było w przypadku grafiki, która jakiś czas temu rozgrzała użytkowników Twittera. Pamiętaj, by takie zabawy traktować z przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać [Pracownia Bronka]

Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zależy od tego, jak działa twój mózg

Ta iluzja optyczna co jakiś czas powraca w sieci, powodując gorące dyskusje wśród internautów. W zależności od tego, która półkula mózgu dominuje, możesz na niej dostrzec inne zwierzę. Nie jest ono częścią grafiki, a jego wizerunek to jedynie efekt złudzenia. Co ważne, oddalenie lub przybliżenie zdjęcia sprawia, że iluzja znika.

W zależności od tego, jak działa twój mózg (lewa czy prawa dominująca półkula), zobaczysz w tym wzorze kota lub łosia

- zaznaczył internauta o pseudonimie @MayorFunkytown, który jakiś czas temu opublikował iluzję na swoim profilu na Twitterze.

Zagadka wywołała sporą dyskusję. Nie wszystkim udało się dostrzec zwierzę

Post wzbudził spore zainteresowanie. W komentarzach fani spierali się, czy dostrzeżenie łosia jest w ogóle możliwe. Niektórzy byli rozczarowani, nie udało im się bowiem dostrzec żadnego zwierzęcia w złudzeniu. Niektórzy nawet twierdzili, że grafika została oszukana, by każdy widział w niej kota. Inni zaczęli wymieniać inne zwierzęta, które po kilku minutach wytężania wzroku udało im się zobaczyć. Wśród odpowiedzi pojawiały się lisy, myszy czy kozy. Udało ci się dostrzec łosia czy kota?

Oddal ekran, jeśli nic nie widzisz.
Nie rozumiem, jak ktoś może tu widzieć coś innego niż kota.
Widzę lisa?
W którym świecie na tym obrazku jest łoś?
Trochę mi zajęło, ale zobaczyłam.
Więcej o: