Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej bez szorowania? Ten trik musisz znać

Z twardą wodą w domu boryka się większość z nas. Twarda woda wpływa nie tylko na stan skóry czy włosów, lecz także na to, jak wyglądają nasze czajniki, armatura oraz ceramika sanitarna. Jak pozbyć się uporczywego kamienia i brzydkich żółtych zacieków w toalecie? Jest jeden domowy sposób, którego wstyd nie znać.

Więcej trików i domowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Osadzanie się kamienia w sedesie spowodowane jest twardą wodą, czyli taką, w której występuje podwyższone stężenie soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu, które tworzą nieestetyczny, często trudny do usunięcia nalot. Wiele osób odruchowo sięga po sklepowe środki, jednak jest jeden babciny sposób, który z doczyszczeniem toalety radzi sobie najlepiej.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Jak usunąć kamień z toalety? Domowy sposób, dzięki któremu będzie lśnić czystością

Chodzi oczywiście o ocet. To podstawowy środek do czyszczenia w każdym ekologicznym domu. Dzięki swoim właściwościom odkażającym przydaje się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Jak zatem wyczyścić nim toaletę bez szorowania?

  • Najpierw, za pomocą pustej butelki lub jakiegoś pojemniczka, usuń jak najwięcej wody z muszli.
  • Następnie podgrzej dużą ilość octu i wlej go na jej miejsce wody.
  • W przypadku osadu na kołnierzu sedesu, zastosuj okład wykonany z ręczników papierowych nasączonych octem. 

Pozostaw na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie zdejmij ręcznik papierowy, toaletę przetrzyj szczotką, która usunie resztki zanieczyszczeń, a na koniec spłucz wodę i ciesz się perfekcyjnie czystą toaletą.

Toaleta bez kamienia i zacieków? Wypróbuj patentu z tabletką do zmywarki

Kamień i żółte zacieki pojawiają się w toalecie mimo regularnego czyszczenia? W odstępach pomiędzy czyszczeniem toalety octem, z powodzeniem wykorzystać można tabletki do zmywarki. Wystarczy wrzucić kapsułkę do muszli i zalać odrobiną wrzątku, by się rozpuściła. Po 5-10 minutach pozostaje doczyścić delikatnie toaletę szczotką i spuścić wodę. 

Więcej o: