Najpierw założyła fan club Kukulskiej. Później rzuciła studia, by zostać u niej nianią

Maja Sablewska znana przede wszystkim jako menadżerka celebrytów, zaczynała będąc w cieniu słynnych gwiazd. W końcu postanowiła to zmienić i wkrótce sama stała się gwiazdą. Jak osiągnęła sukces?

Maja Sablewska urodziła się 5 kwietnia 1980 roku w Sosnowcu. Karierę rozpoczęła w wieku 16 lat od założenia fanklubu Natalii Kukulskiej. W show-biznesie zaistniała jednak jako menadżerka największych gwiazd muzyki, doradca wizerunkowy oraz prowadząca programy telewizyjne. Współpracowała m.in. z Dodą, a także Mariną Łuczenko czy Edytą Górniak. Maja Sablewska jest również autorką kilku książek poradnikowych o modzie i zdrowym stylu życia.

Zobacz wideo Maja Sablewska mówi nam o swoich relacjach z synem Mazolewskiego. Opowiedziała też o powrocie do Wojtka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Natalia Kukulska zatrudniła ją jako opiekunkę do dziecka. Sablewska rzuciła studia

Od początku marzeniem Mai Sablewskiej była praca w show-biznesie i już jako nastolatka była w stanie poświęcić wiele, aby zrealizować ten plan. Jednym z tych przykładów było wejście do pociągu bez biletu czy pieniędzy, aby pojechać na upragniony koncert.

Konduktor wyrzucał mnie z tego pociągu. Ja później na piechotę wracałam kilkanaście kilometrów w nocy do domu. To wracanie do domu, kiedy zostałam wyrzucona z pociągu raz, drugi, trzeci, to był chill kompletny. Miałam wtedy 17 lat.

W 1996 roku założyła polski fanklub Natalii Kukulskiej, przez co przy okazji prowadzenia fanowskiej działalności wielokrotnie spotykała się z piosenkarką. Z czasem panie nawiązały bliższe relacje. Po pewnym czasie Kukulska poprosiła 20-latkę o opiekę nad synem. Sablewska zmieniła plany życiowe i przerwała studia na drugim roku na kierunku geografia, po czym przeniosła się do Warszawy. O relacji z Natalią Kukulską, mówiła:

Przez przypadek w zasadzie trafiłam na koncert Natalii Kukulskiej, później kolejny i kolejny. Zobaczyłam, jaki ona ma kontakt z ludźmi. Jak bardzo zależy jej na ludziach. Jak fajnie nami potrafiła się zaopiekować i założyłam jej fan club z kolegą.

Od asystentki do menadżerki gwiazd. Jak wyglądał rozwój kariery Mai Sablewskiej?

Niedługo później Sablewska dostała ofertę pracy w wytwórni muzycznej Universal Music Polska, gdzie została asystentką Katarzyny Kanclerz, czyli jednej z najbardziej wpływowych osób polskiego przemysłu muzycznego. To otworzyło jej również drzwi do świata show-biznesu. Udało jej się wtedy zawrzeć znajomość z wieloma gwiazdami. Doświadczenie zdobywała w programie "Jestem, jaki jestem". Miała wtedy okazję poznać Michała Wiśniewskiego oraz inne osobistości z polskiej sceny muzycznej. 

 

Zawodowo zajmowała się w tym czasie, karierą Kasi Kowalskiej. Poznała wówczas również Dodę. Artystka po rozpadzie zespołu Virgin powierzyła jej solową karierę. Sablewska towarzyszyła jej podczas najważniejszych imprez, dzięki czemu z czasem sama wyszła z cienia i stała się osobą publiczną. W programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej", wróciła wspomnieniami do czasów, kiedy współpracowała z artystką.

Bardzo lubiłam tę współpracę z Dodą, bo to była współpraca bardzo fajna, równa, taka konkretna, a efekty były bardzo szybko odczuwalne (...) To był moment, kiedy Doda pokazywała bardzo często swoje drugie oblicze i wystarczyło naprawdę niewiele, żeby tę zmianę uzyskać. Wydaje mi się, że te sukcesy, które ona miała wtedy bardzo duże, odebrała przecież Bursztynowego Słowika, dały jej poczucie własnej wartości. To poczucie takie prawdziwe, a nie to, które wynikało z ego.

Następnie, w 2009 roku Sablewska została menedżerką Mariny Łuczenko oraz Edyty Górniak, co przyczyniło się do zakończenia współpracy z Dorotą Rabczewską. Obie współprace zakończyły się w 2011 roku. Celebrytka miała później okazję pracować z Tolą Szlagowską z zespołu Blog 27, lecz wraz z końcem 2011 roku Sablewska zakończyła pracę w roli menadżerki muzycznej, zostając doradcą wizerunkowym.

Kariera w telewizji. Posada jurorki w talent show i autorskie programy

W 2011 roku nastąpił przełom w karierze Mai Sablewskiej. Menadżerka gwiazd została jurorką w nowym formacie "X-Factor", lecz straciła tę posadę już po jednym sezonie. Telewizyjne występy Sablewskiej jednak na tyle zachwyciły stację, że postanowiła zaproponować jej własne, dwa autorskie programy "Sablewskiej sposób na modę" i "SOS Sablewska od stylu". Pierwszy z nich doczekał się 9 sezonów. Jakiś czas temu postanowiła przejść ze stacji TVN do Polsatu. W nowej stacji została gospodynią programu "10 lat młodsza w 10 dni". Sablewska jest obecnie również współprowadzącą podcastu "Oświeceni Hedoniści", a także zajmuje się rozwijaniem własnej marki.

Więcej o: