Wsyp do zlewu i przykryj ściereczką. "To działa wspaniale! Będę tak robić już zawsze"

Jednym z najczęstszych kuchennych problemów jest zatkany zlew. Z odpływu zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach, woda spływa coraz wolniej, aż w końcu przestaje. Jak uniknąć czarnego scenariusza? Wystarczy ten banalnie prosty trik.

Zatkany odpływ to częsty problem nie tylko w kuchni. Nagromadzone resztki jedzenia, tłuszcz, włosy czy pozostałości po kosmetykach i osad z mydła sprawiają, że po pewnym czasie umywalka i zlew stają się całkowicie niedrożne. Dodatkowo nad odpływem zaczyna unosić się nieprzyjemna woń. Nie dzieje się to niespodziewanie, a kłopotów możemy uniknąć w prosty sposób. Jaki? Zapomnij o żrących środkach i chemicznych produktach. Wystarczą te, które znajdziesz w kuchennej szafce.

Więcej podobnych porad domowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zatkany zlew? Wsyp pół szklanki do odpływu i zapomnij o problemie

Najprostszym sposobem na udrożnienie odpływu i jego oczyszczenie jest sól. To ekologiczna, a przy tym tania i banalnie prosta metoda. Wystarczy, że wsypiesz do zlewu, umywalki czy wanny pół szklanki soli, a następnie zalejesz odpływ ok. 2 litrami gorącej lub wrzącej wody. Taki zabieg warto przeprowadzać raz w tygodniu. Dzięki temu unikniesz problemów, które mogą skończyć się kosztowną wizytą hydraulika. Co, gdy sól już nie wystarcza, a woda w odpływie spływa coraz wolniej? Wtedy konieczne jest sięgnięcie po mocniejszy kaliber.

Jak odetkać mocno zatkany zlew? Potrzebne produkty już masz w swojej kuchni

Trikiem na odetkanie zlewu podzieliła się na TikToku użytkowniczka o pseudonimie @numbersixtysix, Rose Amsterdam. Za pośrednictwem tej platformy społecznościowej często dzieli się przydatnymi lifehackami i poradami dotyczącymi sprzątania czy organizacji przestrzeni. Rose pokazała też, jak radzi sobie z niedrożnym odpływem. Jak to zrobić? Potrzebujesz pół szklanki sody (ok. 120 g), szklankę octu (lub ok. 240 ml) i łyżkę płynu do mycia naczyń. Przyda się też ściereczka kuchenna.

  1. Wlej do odpływu płyn do mycia naczyń.
  2. Wsyp sodę i zalej octem.
  3. Przykryj odpływ ściereczką i odczekaj 10-15 minut.
  4. Po tym czasie wlej do zlewu gorącą lub wrzącą wodę. Odpływ będzie wyczyszczony i odetkany.

W komentarzach pod filmem nie zabrakło głosów wdzięczności od obserwatorów.

Skąd wiedziałaś, że tego potrzebuję?
To działa wspaniale! Będę tak robić już zawsze.
Dzięki za ten filmik, pomogło.
Więcej o: