Pozbędziesz się opadającej powieki i optycznie odejmiesz 10 lat. Nie wydasz ani złotówki

Opadające powieki to problem wielu osób. Choć często powiększa się z wiekiem, nie omija młodszych kobiet. By im zapobiec lub zminimalizować, uciekamy się do rozmaitych sposobów.

Odbierają blask spojrzeniu i sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i starszych. Utrudniają też wykonanie makijażu, a gdy już się to uda, w wielu przypadkach całkowicie go zasłaniają. Opadające powieki to jednak nie tylko problem estetyczny, chociaż wiele osób właśnie na tym aspekcie się skupia. W bardziej zaawansowanym stadium zmniejszają nasze pole widzenia i mogą wpływać na pogorszenie wzroku.

Zobacz wideo Justyna Gradek o operacjach za granicą: Turcja jest pionierem jeśli chodzi o.

Sposób na opadające powieki - zapomnij o botoksie

Jeśli chodzi o radzenie sobie z problemem opadających powiek, najczęściej słyszymy o zabiegu ich korekty. Jest dość popularny i rutynowy, jednak mimo wszystko dość inwazyjny. Okazuje się, że - o ile zadziałamy wystarczająco wcześnie - można poprawić kondycję powiek. Efekt? Widać od razu. W dodatku nie musimy wydawać kroci na rozmaite kosmetyki czy zabiegi pielęgnacyjne w salonach kosmetycznych. 

Jedyne, czego potrzebujemy to odrobina czasu i systematyczność, bowiem mowa o kilku banalnie prostych ćwiczeniach. W internecie można znaleźć masę podpowiedzi odnośnie do konkretnych technik. Poniżej kilka z nich.

 

Jednym z ćwiczeń jest otwieranie oczu tak, by nie podnosić brwi ani nie marszczyć czoła. Powtarzamy to 10 razy. Jeśli opada nam zewnętrzna strona powieki, delikatnie unosimy i naciągamy brew po zewnętrznej stronie i ponownie 10 razy otwieramy oczy tak, by nic poza okiem nie pracowało. Jeśli mam problem z wewnętrzną stroną powieki, delikatnie unosimy i naciągamy wewnętrzną stronę brwi, po czym analogicznie powtarzamy ćwiczenie. 

 

Kolejne ćwiczenie polega na przyłożeniu nasady dłoni pod brwią i delikatnym jej dociśnięciu i uniesieniu. Pilnujmy, by nasze czoło pod dłonią się nie marszczyło. Następnie patrzymy i zamykamy oko 20 razy. To samo powtarzamy na drugim oku.

Młodsza, smuklejsza twarz bez zabiegów i całkiem za darmo

Dzięki tym ćwiczeniom nasze spojrzenie będzie odświeżone, a oczy bardziej otwarte. Efekt widać od razu. Jednak by skutecznie walczyć z opadającymi powiekami, musimy być systematyczni i powtarzać całość regularnie. Warto przyjrzeć się tego typu ćwiczeniom, bo w niezbyt czasochłonny i, przede wszystkim, darmowy sposób możemy poprawić wyglądu twarzy bez botoksu

Więcej o: