To najdroższe rasy psów w Polsce. Ile kosztują? Za te kwoty wybierzesz się na wakacje all inclusive

Czasami kupno rasowego psa wiąże się ze sporym wydatkiem. Ceny niektórych ras psów są wyjątkowo wysokie. Oto pięć ras, za które musimy zapłacić naprawdę sporo.

Moda na rasy psów szybko się zmienia. Wydawałoby się, że im bardziej popularna rasa, tym wyższa cena za szczeniaka, ale nie zawsze tak jest. Niektóre rasy są wyjątkowo rzadkie i aby je kupić, trzeba przyszykować sporą ilość pieniędzy.

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Mastif tybetański i wilczarz irlandzki. Dwie duże rasy psów, za które słono zapłacimy

Mastif zaliczany jest do molosów i jest niezwykle dużym psem, którego waga dochodzi nawet do 70 kilogramów. To dość rzadko spotykana rasa, a cena za szczeniaka z rodowodem Związku Kynologicznego waha się od 4 do 6 tysięcy złotych. Podobną kwotę należy zapłacić za wilczarza irlandzkiego — szorstkowłosego przedstawiciela chartów, za którego należy zapłacić od 5 do 6 tysięcy złotych. Wilczarz to niezwykle odważny i wierny pies, ale wymaga odpowiedniej dawki ruchu i ćwiczeń umysłowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Buldog angielski i szpic miniaturowy. Nieduże psy, których cena dochodzi do 9 tys. zł

W tym przypadku popularność idzie w parze z ceną. Niestety moda na obie rasy wciąż rośnie podobnie, jak ceny, jakie musimy zapłacić za szczeniaka. Buldog angielski jest większy i cięższy od mniejszego kuzyna, buldoga francuskiego. Waga anglika może dochodzić nawet do 25 kg, a za szczeniaka z dobrej hodowli możemy zapłacić nawet 8 tysięcy złotych. Jeszcze więcej zapłacimy za szpica miniaturowego. Te małe puszyste pieski są niezwykle popularne wśród celebrytów, a ich cena dochodzi nawet do 9 tysięcy złotych.

Border collie. Uchodzi za najinteligentniejszego psa 

Border collie przoduje w rankingach na najmądrzejszą rasę świata, a za szczeniaka z dobrej hodowli ZKwP musimy sporo zapłacić. Ceny wahają się od 4 do 6 tysięcy złotych. Bordery to niezwykle inteligentne, ale również wymagające psy, więc jeśli marzymy o psiaku tej rasy, przed zakupem warto dobrze się zastanowić, czy będziemy w stanie sprostać jego wymaganiom.

Więcej o: