Używasz dezodorantu w ten sposób? Nie dziw się, że nie działa! Mało kto o tym wie

Plamy pod pachami, a do tego brzydki zapach. Wysokie temperatury latem potęgują problem nadmiernego pocenia się. Wiele osób bez skutku próbuje jakoś temu zaradzić, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że od zawsze używa dezodorantu źle. Zmień jedną rzecz, a efekt cię zaskoczy!

Więcej ciekawostek i porad znajdziesz na Gazeta.pl

Co takiego można robić źle, używając dezodorantu? - pomyśli pewnie większość osób. Choć to banalnie prosta czynność, zarówno kobiety, jak i mężczyźni popełniają podstawowy błąd, przez który kosmetyk nie działa tak, jak powinien. Już jedna prosta zmiana sprawi, że skutecznie zminimalizujesz pocenie się pod pachami.

Zobacz wideo Sposób na ochłodzenie mieszkania? Mamy myk na domowy klimatyzator

Używasz dezodorantu w ten sposób? To błąd, o którym wiele osób nie ma pojęcia

Według dr Aamny Adel należy przede wszystkim zamienić dezodorant, którego zadaniem jest maskowanie nieprzyjemnego zapachu na antyperspirant, który ogranicza wydzielania potu. Jednak główną zmianą, którą należy wdrożyć w życie jest aplikowanie antyperspirantu na noc, tuż po wieczornym prysznicu. Lekarka tłumaczy, że nocą mniej się pocimy, więc składniki aktywne zawarte w produkcie mogą spokojnie dotrzeć do gruczołów potowych i zablokować wydzielanie potu. Nakładany rano nie spełni już tak skutecznie swojego zadania. 

Innym elementem, na który zdaniem dermatolożki również należy zwrócić uwagę, jest używanie konkretnych kosmetyków do mycia. Według niej pachy najlepiej myć mydłem lub żelem o działaniu antybakteryjnym. Stosowanie na co dzień tych trzech zasad, skutecznie pomoże w walce z poceniem się oraz nieprzyjemnym zapachem.

"Działa genialnie"

Pod filmikiem opublikowanym przez dermatolożkę pojawiły się liczne komentarze od internautek oraz internautów. Niektóre z osób podzieliły się także swoimi patentami:

Po umyciu spryskuję pachy sokiem z cytryny, pozostawiam do wyschnięcia, a następnie nakładam dezodorant... działa genialnie
Dziękuję, potrzebowałam tego!!! Zawsze się pocę, nawet gdy robię absolutne minimum
Mam śmierdzące pachy od zawsze, ale kiedy zaczęłam jeść zielone świeże zielone warzywa, to zniknęło
Dzięki za radę! To naprawdę działa

- piszą.

Więcej o: