50-latki wyglądają w tym kolorze obłędnie. Był hitem w latach 70., a teraz podbija trendy na lato 2023

Kobiety po 50-tce wcale nie muszą ograniczać się w swoich stylizacjach do pasteli i beżu. Ten wyrazisty kolor sprawia, że cera nabiera blasku, ale wizerunek prezentuje się świeżo i promiennie. Hitowy kolor z lat 70. zalicza w tym sezonie wielki powrót.

Przyjęło się, że dojrzałe kobiety w swoich stylizacjach powinny stawiać na stonowane kolory, takie jak beż, biel czy brąz lub też na pastele. Zdecydowanie nie jest to jednak jedyna opcja. Po 50-tce nie należy obawiać się wyrazistych kolorów. Dodają one stylizacji świeżości i sprawiają, że cera nabiera blasku. Dzięki wyrazistym kolorom stylizacja z pewnością nie będzie nudna. W tym sezonie popularnością cieszy soczysty pomarańczowy, który rządził na ulicach również w latach 70. Panie po 50-tce prezentują się w nim obłędnie! 

 

Letnie stylizacje dla 50-latek. Postaw na pomarańczowy 

Kolor pomarańczowy przyciąga wzrok i sprawia, że stylizacja nabiera wyrazistości. To doskonała propozycja dla 50-latek, które nie chcą wtopić się w tłum. Ten modny kolor pasuje każdemu - wystarczy jedynie odpowiednio dobrać odcień do typu urody. Panie o typie urody wiosna prezentują się najlepiej w klasycznych, nieprzygaszonych odcieniach pomarańczowego. Kobiety o typie urody lato powinny natomiast wybierać ciepłe, nasycone i głębokie odcienie pomarańczowego. Jesieni poleca się lekko przygaszone odcienie, zaś zimie stonowany pomarańcz wpadający w brąz. 

Kolor pomarańczowy można nosić w duecie z wieloma odcieniami. Najbezpieczniej połączyć go z bielą, beżem, szarością lub czernią. Jeśli nie boisz się jednak kontrastowych zestawień, pomarańczowy będzie prezentował się rewelacyjnie również w zestawieniu z zielenią czy granatem. 

 

Pomarańczowy w stylizacjach dla 50-latek. Jak go nosić?

Kolor pomarańczowy można wprowadzać do stylizacji na wiele sposobów. Jeśli lubisz wyróżnić się z tłumu, postaw na pomarańczową sukienkę lub kombinezon. Aby nieco zrównoważyć stylizację, uzupełnij ją białymi dodatkami. Świetnym pomysłem na lato będzie również pomarańczowa spódnica. Wystarczy, że dobierzesz do niej białą koszulę i granatowe buty i efekt wow gwarantowany. 

Jeśli wolisz nieco bardziej stonowane stylizacje, w tym sezonie postaw na pomarańczowe dodatki. Sandałki lub torebka w tym modnym odcieniu sprawią, że nawet najprostszy zestaw nabierze świeżości i wyrazistości. 

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: