Zalej fusy z herbaty i zostaw na noc. Nasze babcie stosują ten patent od lat. Efekt? Natychmiastowy

Herbata jest nie tylko doskonałym napojem. Okazuje się, że ma wiele fantastycznych zastosowań, które niektórych mogą naprawdę zaskoczyć. Nasze babcie wykorzystywały herbatę w nietypowy sposób. Sprawdź, do czego się przyda.

Wiele osób doskonale wie, że fusy po wypiciu kawy można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że podobnie jest także z herbatą. Bogata jest w wiele cennych właściwości, które można wykorzystać podczas sprzątania, pielęgnacji, a nawet do uratowania upraw w ogrodzie. Co zrobić z resztkami herbaty? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Liściasta herbata w torebkach. Idealnie sprawdzi się jako prezent!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zalej herbatę wodą i wypij. Fusy wykorzystaj w jednym celu

Każda fanka herbaty doskonale wie, że najlepsza jest ta luzem, niepakowana w torebki. Jeśli pijesz jej dużo, nie marnuj fusów, które fantastycznie sprawdzą się w ogrodzie i do pielęgnacji ulubionych domowych kwiatów. W tym celu najlepiej wykorzystać fusy po parzeniu białej lub zielonej herbaty, ponieważ to te rodzaje mają najwięcej cennych właściwości. Jak ich użyć? Zbierz fusy do litrowego słoika i zalej je letnią wodą. Taką mieszankę najlepiej odstawić na noc, a po tym czasie odcedzamy ją i podlewamy rośliny. Wystarczy wierzchnią warstwę ziemi wymieszać z fusami herbaty i gotowe. 

Herbata nie tylko jako nawóz. Zaparz ją w ten sposób, a rozwiąże ogrodowy problem

Herbata to nie tylko doskonały nawóz do roślin, lecz na dzięki niej można również stworzyć niezawodny oprysk na mszyce. Często stosowały go nasze babcie, ponieważ jest to tani, naturalny i ekologiczny środek, który pomaga zwalczać tego typu szkodniki. Wystarczy opryskiwać nim zaatakowane rośliny co dwa dni, a problem błyskawicznie zniknie. Pierwszy efekt może być widoczny od razu po pierwszym użyciu. Co należy zrobić? Pół szklanki fusów czarnej herbaty zalej połową szklanki wrzątku i odstaw na godzinę. Odcedź płyn, przelej do butelki z atomizerem i spryskaj rośliny zaatakowane przez mszyce. 

Więcej o: