Prześcieradło z gumką to plażowy hit. Już nigdy nie wyjdziesz bez niego z domu

Wybierasz się na urlop nad morze? Koniecznie musisz poznać ten trik. Na plażę zabierz ze sobą jedną rzecz, a wypoczynek na piasku będzie znacznie przyjemniejszy niż dotychczas.

Wylegując się na plaży, na ręczniku co chwila lądują ziarenka piasku. Jak temu zapobiec? Z tym trikiem, zamiast martwić się piachem, będzie mogła swobodnie odpocząć w promieniach słonecznych. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą prześcieradło. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Wypróbuj trik z prześcieradłem na gumkę. Zapomnisz o uporczywym piasku i będziesz mogła spokojnie się zrelaksować

Wszyscy znamy ten problem, kiedy leżąc na plaży, co rusz zgarniamy z ręcznika, czy koca nagromadzony piasek. Znajduje się on wszędzie, również w plecakach, torbach, a nawet w jedzeniu. Na szczęście istnieje sprytny trik, dzięki któremu zapomnisz o problemie. Na plażę powinnaś zabrać ze sobą... prześcieradło z gumką. Chociaż pomysł wydaje się oryginalny, naprawdę działa. Wystarczy, że położysz prześcieradło wewnętrzną stroną do góry, rozciągniesz je, a na rogach ustawisz obciążniki. Mogą to być kamienie albo torby i napoje. To świetny sposób na to, aby wiejący nad morzem wiatr nie obsypywał piachem koca.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Plażowe lifehacki. Włóż cenne rzeczy do opakowania po kremie 

Aby uniknąć przyniesienia nadmiaru piasku do hotelu, warto zaopatrzyć się w silikonowe torby. Piach nie przyczepi się do śliskiego materiału i wystarczy ją wytrząsnąć, aby ponownie była czysta. Innym ciekawym lifehackiem, jaki możemy zastosować na plaży, jest umieszczenie cennych rzeczy we wcześniej oczyszczonym pojemniku na krem do opalania. W ten sposób unikniemy kradzieży, a kremu po opalaniu na pewno nikt nam nie ukradnie. 

Więcej o: