Bez wysiłku i restrykcyjnej diety! Ekspert radzi wprowadzenie 1 zmiany. Zrzucisz nawet 5 kg

Często wiele z nas słyszało, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ale być może przez lata jedliśmy je o niewłaściwej porze. Ekspert od żywienia sugeruje, jaka pora będzie najlepsza na jego spożycie.

Tim Spector to brytyjski profesor epidemiologii genetycznej w King's College w Londynie. Podczas Festiwalu Nauki w Cheltenham zasugerował, jaka godzina w ciągu dnia będzie dla nas najkorzystniejsza, a szczególnie dla metabolizmu. Warto pamiętać, że przed zastosowaniem jakichkolwiek zmian, należy skonsultować się z lekarzem.

Zobacz wideo Swieża i lekka frittata według Volodymyra Testardiego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O której zjeść śniadanie, aby wspomóc utratę wagi? Ekspert podpowiada

Ekspert od żywienia, Tim Spector wyjawił, że w rzeczywistości powinniśmy jeść śniadanie dopiero po godzinie 11:00, a nie zaraz po przebudzeniu. Wszystko po to, aby utrzymać czternastogodzinny okresu postu. Kwestia ta, może zainteresować w szczególności osoby, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Podczas Festiwalu Nauki w Cheltenham, jak cytuje Telegraph, tłumaczył:

Odczekanie kilku godzin przed zjedzeniem czegokolwiek po przebudzeniu jest lepsze dla zachowania zdrowia i zrzucenia zbędnych kilogramów.

Według brytyjskiego profesora dzieje się tak głównie dlatego, że ludzie jedzą kolację później niż poprzednie pokolenia. Ostatni posiłek wielu osób przypada często dopiero na godzinę 21:00. Więc, zamiast zajadać się śniadaniem zaraz po przebudzeniu, Spector radzi, aby poczekać do 11:00. Co więcej, sugeruje, że pojawia się coraz więcej dowodów, że takie działanie ma korzystny wpływ na nasz metabolizm. Dodaje również, że jeśli będziemy trzymać się tej zasady przez kilka miesięcy, jesteśmy w stanie schudnąć od dwóch do pięciu kilogramów.

Czego mogą nas nauczyć łowcy-zbieracze? Wnioski mogą zdziwić

Wnioski wysnute przez profesora oparte są na przeprowadzonych wcześniej przez niego badaniach. Grupą badanych byli członkowie plemienia Hadza, którzy są współczesnymi łowcami-zbieraczami w Afryce Wschodniej i mieszkają w Tanzanii. Wnioski okazały się dla profesora zaskakujące. Wśród członków plemienia choroby takie jak cukrzyca typu 2 czy otyłość praktycznie nie występują. Spector dostrzega w tym zależność z godziną spożywanego przez nich śniadania, które osoby badane jadły między 10:30 a 11:00.

Więcej o: