Wyjeżdżasz na wakacje? Do zamrażarki wrzuć monetę. Podziękujesz sobie po powrocie

Po co wkładać monetę do zamrażalnika? Ten trik szczególnie przyda się podczas dłuższych wyjazdów na wakacje, gdy pod naszą nieobecność wydarzyć się mogą niespodziewane sytuacje. Brzmi dziwnie i tajemniczo? Zrób to, a będziesz sobie dziękować.

W zamrażalnikach zwykle przechowujemy spore zapasy żywności. Od mrożonych owoców i warzyw, lodów przez surowe mięso po zioła, w wielu domach miejsce to jest stale zapełnione po brzegi. Gdy wyjeżdżamy na wakacyjny urlop, zwykle skupiamy się na zapakowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy, a przed wyjściem z domu o zamknięciu okien, odłączeniu niepotrzebnych urządzeń od prądu i zakręceniu zaworów z wodą. Zapominamy jednak o jednym szczególe, który może skończyć się źle.

Więcej podobnych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Włóż monetę do zamrażalnika. Podziękujesz sobie później

Przed wyjazdem na wakacje zwykle dba się o opróżnienie lodówki z produktów, które podczas nieobecności mogą się zepsuć. Co z produktami w zamrażarce? Te teoretycznie powinny być bezpieczne. Problem pojawia się wtedy, gdy dochodzi do awarii prądu. Takie sytuacje zdarzają się szczególnie często latem, w sezonie burzowym, ale nie jest to wcale regułą. Wichury, nawałnice i silne burze mogą doprowadzić do przerw w dostawie prądu. Im dłuższe, tym większe niebezpieczeństwo, że żywność w zamrażalniku ulegnie rozmrożeniu i po prostu się zepsuje. Gdy wyjedziesz na urlop, możesz nawet nie wiedzieć, że urządzenie nie działało. Nie da się temu zapobiec, można jednak sprawdzić, czy produkty są bezpieczne. Wystarczy trik z monetą i niewielkim naczyniem.

Moneta w zamrażalniku pomoże uniknąć kłopotów. To banalny, ale przydatny trik

By sposób okazał się skuteczny, dzień lub dwa przed zaplanowanym wyjazdem przygotuj monetę i naczynie. Może to być niewielka miska, mały kubek, szklanka lub plastikowy pojemnik. Wlej do niego wodę i umieść w zamrażalniku. Gdy zamieni się w lód, na wierzchu umieść monetę i włóż z powrotem do urządzenia. Po powrocie z wyjazdu sprawdź naczynie. Jeśli moneta wciąż znajduje się na wierzchu, możesz być spokojna o świeżość produktów. Jeśli pieniądz znalazł się w połowie lub, co gorsza, na dnie, lepiej pozbądź się zapasów. Rozmrożona i ponownie zamrożona żywność, a w szczególności mięso i ryby, może bowiem skutkować zatruciem pokarmowym.

Więcej o: