Nie dawaj tego w prezencie parze młodej. Przyniesie im pecha na nowej drodze życia

Istnieją przedmioty, których nie należy dawać w prezencie. Chodzi o to, że zamiast radości i korzyści, przyniosą pecha, a nawet nieszczęście. Dotyczy to także prezentów wręczanych parze młodej z okazji slubu.

Więcej praktycznych porad i ciekawostek na stronie Gazeta.pl

Niektórzy ludzie uważają, że są przedmioty, których nie należy dawać w prezencie. Taki podarunek, wręczany w dobrej woli, może przynieść pecha. Z tego powodu nie należy kupować luster i lusterek, portfeli (chyba że z włożonym do środka grosikiem), kaktusów, zegarków i pereł. Dotyczy to także prezentów wręczanych świeżo upieczonym małżonkom z okazji ślubu i wesela.

Najczęściej daje się pieniądze

Większość gości w prezencie ślubnym, zgodnie z wolą panny i pana młodych, wręcza w prezencie kopertę z pieniędzmi. Nie wszyscy jednak decydują się na podarowanie gotówki. Niektórzy wolą kupić konkretny prezent. Wtedy często zaczynają się kłopoty, bo nie wiadomo, co parze młodej kupić: coś do domu? Voucher na wspólny masaż? Można oczywiście spytać, ale niektórym zależy na niespodziance i efekcie zaskoczenia. Jeśli decydujemy się na zakup prezentu do domu, warto zorientować się, w jakim stylu ma urządzone gniazdo para młoda - można podpytać najbliższych lub wprost tych, których zamierzamy obdarować. Popularnymi prezentami do mieszkania, są: komplet kieliszków, ekspres do kawy, akcesoria do wina, karafka, komplet pościeli. 

Tego lepiej nie dawać

Wiele osób uważa, że w prezencie ślubnym (ani w żadnym innym) nie należy parze młodej dawać noży. Przesądy ślubne mówią, że noże mogą "przeciąć" więź łączącą młodą parę, spowodować rozłam między świeżo upieczonymi małżonkami, sprowadzić na nich kłótnie i kłopoty. Z tego samego powodu lepiej nie kupować wszystkich innych ostrych przedmiotów. 

Więcej o: