Christian Roberto López Rodríguez jest hiszpańskim rekordzistą Guinnessa. Ostatnio postanowił osiągnąć kolejny sukces i zdecydował się wziąć udział w biegu na 100 metrów. Nie było to jednak zwyczajne wyzwanie. Mężczyzna postanowił zmierzyć się z poprzednim rekordzistą tej kategorii i do biegu założył buty na obcasie.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Do niedawna rekord biegu na 100 metrów w wysokich obcasach należał do André Ortolfa, który w 2019 roku pokonał ten dystans w 14,02 sekundy. Ostatnio jednak jego wyczyn został pobity przez Christiana, który przebiegł trasę w szpilkach w ciągu 12,82 sekund. Mężczyźni nie mogli mieć na sobie dowolnego obuwia, lecz model o konkretnych wymiarach. Przede wszystkim wysokość obcasa musiała wynosić co najmniej 7 cm, a przód obuwia nie mógł mieć platformy wyższej niż 1,5 cm. Jak Christian wspomina bieg? - Uważam, że bardzo trudne jest bieganie na wysokich obcasach z dużą prędkością. W Hiszpanii odbywają się takie wyścigi, które zawsze dobrze mi szły - wspomina w rozmowie z guinnessworldrecords.com.
Jak na wyczyn Hiszpana zareagowali użytkownicy oraz użytkowniczki Instagrama? Pod udostępnionym filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy i polubień. Okazuje się jednak, że bieg na 100 metrów w szpilkach to nie jedyny rekord, jaki pobił Christian Roberto López Rodríguez.
Dziwię się, że kobieta nie ma tego rekordu.
To jest rekord, który chciałabym pobić!
Ja bym się przewróciła.
Że te szpilki się nie złamały...
Christian Roberto López Rodríguez na swoim koncie ma jeszcze 12 innych rekordów w biegu na 100 metrów. Biegał nie tylko w szpilkach, lecz także w worku, drewniakach, a nawet tyłem lub z opaską na oczach. Pokonał również ten dystans, balansując kijem bejsbolowym na palcu, utrzymując gitarę na palcu oraz niosąc tacę serwisową. Na jego koncie jest też między innymi najszybsze pokonanie 100 metrów tyłem na jednej nodze, co zajęło mu 24,76 sekundy. Mężczyzna specjalizuje się nie tylko w pobijaniu rekordów Guinnessa w bieganiu. W sumie wszystkich sukcesów ma na koncie aż 57, a w 2023 roku planuje mieć ich jeszcze więcej. Do tej pory to do niego należy rekord za najdłuższy czas balansowania rowerem znajdującym się na brodzie i utrzymywania równowagi z przedmiotem na nosie. Pokonał też najwięcej schodów z rzędu podczas żonglowania trzema przedmiotami.