"Byłaby całkiem dobrym prezydentem". Mąż Kwaśniewskiej zdradza, dlaczego nie wystartowała w wyborach

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem Polski w latach 1995-2005. Kiedy ustępował z urzędu, w mediach spekulowano, że jego żona Jolanta powinna wystartować w wyborach. Dlaczego ostatecznie Pierwsza Dama nie zdecydowała się na ten krok?

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski często pojawia się jako komentator polityczny i chętnie udziela wywiadów. Niedawno w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Radiu Zet wyjaśnił, dlaczego Jolanta Kwaśniewska nie zdecydowała się na start w wyborach prezydenckich.

Zobacz wideo Kwaśniewska komentuje słowa Kaczorowskiej. Ale wybrnęła!

Obywatele ją uwielbiali. Dlaczego Jolanta Kwaśniewska nie wystartowała w wyborach prezydenckich?

Polacy pokochali Jolantę Kwaśniewską, a ona sama przedstawiała idealny wizerunek Pierwszej Damy, który do dziś uchodzi za niedościgniony. Świetnie prezentowała się publicznie, ładnie się wypowiadała i znała zasady savoir-vivre, a do tego założyła własną fundację "Porozumienie bez Barier". Mocno angażowała się nie tylko w życie publiczne, ale i społeczne. Gdy z prezydenckiego urzędu ustępował jej mąż, dziennikarze spekulowali, czy Pierwsza Dama wystartuje w wyborach prezydenckich. Miała dużą sympatię obywateli i z pewnością zyskałaby spore poparcie w wyborach, ale Jolanta Kwaśniewska nie zdecydowała się na taki krok. Dlaczego? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Były prezydent o tym, jaką prezydentką byłaby Jolanta Kwaśniewska. "Znam ją, wiem, jaką ma energię"

Aleksander Kwaśniewski zdradził, że jego zdaniem żona nigdy nie widziała siebie w roli polityczki. Przyznał, że idealnie sprawdza się w działalności społecznej, ale polityka nigdy nie była jej hobby, dlatego nie uległa medialnym naciskom. Jaką prezydentką byłaby Jolanta Kwaśniewska według męża? — Jej decyzja, by nie ulec naciskom, zachętom wynika z szacunku do polityki (...) Gdyby moja żona była prezydentem, to byłaby całkiem dobrym prezydentem, bo znam ją, wiem, jaką ma energię — powiedział. 

Więcej o: