Kiedy kwitnie lawenda? Ogrodnicy stosują jeden trik. Wyrośnie dwa razy w sezonie

Rośliną, która często zdobi balkony i ogrody, jest lawenda. Uprawa tej rośliny jest łatwa, a sama w sobie jest niezbyt wymagająca. Jak ją nawozić i kiedy kwitnie? Lawenda nawet dwa razy obsypie się pachnącymi kwiatami, jeśli zrobisz jedną rzecz.

Lawenda jest rośliną wieloletnią, która nie ma zbyt dużych wymagań. Łatwo o nią zadbać, gdy zapewnimy jej dobrze nasłonecznione stanowisko i nie przelejemy ziemi, w której została posadzona. Czasami zdarza się jednak, że mimo wszystko lawenda nie kwitnie bujnie, co może martwić niektórych ogrodników. Istnieje jednak sprytny trik, który sprawi, że obsypie się kwiatami nawet dwa razy w sezonie.

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy ścinać lawendę? Zastosuj trik ogrodników, by zakwitła nawet dwa razy w sezonie

Wiele początkujących ogrodników zastanawia się, kiedy kwitnie lawenda. Jest to roślina, która rozkwita od czerwca do października, pięknie zdobią ogrody i balkony. Niektóre odmiany zakwitną wcześniej, inne później, lecz każda z nich może zrobić to nawet dwa razy w sezonie, jeśli zastosujesz sprytny trik stosowany przez doświadczonych ogrodników. Ich sekretem jest odpowiednie przycinanie. Kiedy ścinać lawendę? Zrób to w okresie między lipcem a sierpniem. Wówczas możesz się miło zaskoczyć, ponieważ dzięki temu lawenda zakwitnie drugi raz i to o wiele szybciej. Jak ją przycinać? Latem należy usunąć jedynie kwiatostany wraz z łodygami do poziomu, na którym zaczynają rosnąć liście. Tam ucinamy roślinę, by ponownie zakwitła jesienią.

Domowy nawóz do lawendy. Podlej, a będzie pięknie rosła

Jeśli twoja lawenda nie kwitnie, zasil ją domowym nawozem, który dostarczy jej cennych składników odżywczych i pobudzi do wzrostu. Sposób ten nic nie kosztuje, ponieważ wykorzystuje się produkt, który zwykle wyrzucamy. Ugotuj jajka w wodzie bez soli i przypraw, a skorupki pokrusz i włóż do litrowego słoika. Zalej skorupki wodą, odstaw na kilka dni, a po tym czasie podlej lawendę gotowym nawozem. Możesz stosować go raz w tygodniu, a szybko zauważysz, że roślina zacznie znacznie lepiej się prezentować.

Więcej o: