Jak się pozbyć koniczyny z trawnika? Wystarczy 20 ml tego trunku. Wyplenisz ją raz na zawsze

Koniczyna w ogrodzie bywa naprawdę kłopotliwa, ale nie jest niemożliwa do wyplenienia. Jeśli chcesz skutecznie ją usunąć, nie musisz sięgać po chemiczne preparaty. Sprawdź, jak się pozbyć koniczyny z trawnika domowym sposobem.

Marzeniem każdego ogrodnika jest piękny i zadbany trawnik, jednak utrzymanie go w dobrej kondycji wcale nie jest takie proste. Wymarzony zielony dywan najczęściej porasta irytująca koniczyna, którą trudno wyplenić. Podpowiadamy, jak się pozbyć koniczyny z trawnika bez wycieczki do sklepu ogrodniczego.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Koniczyna na trawniku. Lepiej szybko zacznij działać, bo opanuje twój ogród 

Koniczyna jest częstym gościem na przydomowych trawnikach. Nie ma specjalnych wymagań glebowych i urośnie niemal wszędzie, a dodatkowo szybko się rozprzestrzenia. Potrafi wyrosnąć nawet na pieczołowicie pielęgnowanych i regularnie nawożonych trawnikach, ponieważ jest odporniejsza i silniejsza od trawy, a stosowany nawóz jedynie ją wzmacnia. W Polsce najczęściej rośnie koniczyna biała, wieloletnia roślina, która najczęściej pojawia się na pastwiskach. Drugą odmianą, jaką możemy spotkać w ogrodach, jest koniczyna czerwona. Jest to odmiana jadalna i rośnie zarówno na polach i łąkach, jak i w miastach. Jeśli zadomowiła się w twoim ogródku, lepiej szybko zacznij działać, gdyż szybko zdominuje trawę. Podpowiadamy, jak się pozbyć koniczyny z trawnika skutecznym domowym sposobem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć koniczyny z trawnika? Przygotuj oprysk z alkoholu 

Skutecznym sposobem na wyplenienie koniczyny jest zastosowanie alkoholu. Oprysk wykonamy z 20 ml wódki lub spirytusu, 2 szklanek wody i kilku kropel płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Pamiętajmy, aby oprysk wykonać w słoneczny i niedeszczowy dzień, a będzie miał znacznie większą siłę działania. Składniki mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem, a następnie pryskamy niechciane chwasty.

Więcej o: