Zaczęli liczyć pieniądze z kopert weselnych. Tego się jednak nie spodziewali

- Praktycznie w każdej kopercie były pieniądze. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy podnieśliśmy jedną z nich, a w środku były monety. Najpierw myśleliśmy, że ktoś zrobił nam psikusa i dał kilka groszy. Dopiero później zorientowaliśmy, że to cenne monety, które z dnia dzień zyskują na wartości, a w przyszłości będą warte kroci. Gest dziadka był naprawdę wyjątkowy - wspomina tegoroczna panna młoda, twierdząc, że już sprawdzała wraz z mężem wartość monet, co było sporym zaskoczeniem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Koszty organizacji przyjęcia weselnego w 2023 roku zdecydowanie wzrosły. Już w ubiegłym roku było drogo, jednak przy obecnej inflacji usługodawcy nie mieli skrupułów, aby w ostatnim czasie podnosić ceny usług i komunikować to parom młodym na kilka chwil przed weselem. Wiele narzeczonych właśnie ze względu na koszty zrezygnowało z wystawnych przyjęć i zamiast tego organizowało przyjęcia dla najbliższych osób. Niemały problem mają także goście weselni, którzy zostali zaproszeni przez młodych na swoje wesele.

Teraz, aby iść na wesele, oprócz dobrego prezentu, trzeba się także dobrze ubrać, umalować i zrobić fryzurę. To kosztuje niemało, jednak są też tacy, którzy mimo kosztów, dają parze młodej hojne prezenty. Przekonała się o tym jedna z par młodych, która otrzymała od dziadka wyjątkowy podarunek warty krocie. 

Zobacz wideo Zapytaliśmy mieszkańców Opola, ile wypada dawać do koperty na wesele

Para młoda były zdziwiona prezentem od dziadka. "Myśleliśmy, że ktoś zrobił nam psikusa"

Pewni nowożeńcy w kwietniu zawarli upragniony związek małżeński. Tuż po uroczystości zaślubin, stanęli przed kościołem i zbierali gratulacje od swoich gości wraz z prezentami ślubnymi. Kiedy podszedł do nich dziadek, to powiedział, że ma dla nich coś wyjątkowego, jednak przy tak dużej liczbie gości, młodzi szybko zapomnieli o słowach dziadka. Dopiero podczas oglądania prezentów zorientowali się, co przekazał im ukochany dziadek. 

- Praktycznie w każdej kopercie były pieniądze. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy podnieśliśmy jedną z nich, a w środku były monety. Najpierw myśleliśmy, że ktoś zrobił nam psikusa i dał kilka groszy. Dopiero później zorientowaliśmy, że to cenne monety, które z dnia dzień zyskują na wartości, a w przyszłości będą warte kroci. Gest dziadka był naprawdę wyjątkowy - przyznała świeżo upieczona mężatka, zdradzając, że po całej uroczystości wybrali się do dziadka i podziękowali mu za tak hojny prezent. Wraz z mężem obiecali sobie, że będą przekazywać te monety z pokolenia na pokolenie. Kiedy tylko urodzą się im dzieci, to one będą spadkobiercami tak wartościowego prezentu ślubnego.

Ile dać do koperty na wesele tak, aby było dobrze? Wiele osób zwraca uwagę na cenę tzw. talerzyka

To ile pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty na wesele, którą podarujemy młodej parze, to kwestia bardzo indywidualna. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy impreza nie będzie dla nas przypadkiem zbyt dużym obciążeniem finansowym. W opinii publicznej wielu twierdzi, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, które w tych czasach są niemałe. Koszt tzw. talerzyka mieści się w granicach 300 złotych, tak więc tyle powinniśmy dać od osoby, jeśli chcemy pomóc młodym. Rodzice chrzestni czy rodzeństwo to w tym przypadku szczególna kategoria. Przyjęło się, że ich prezent powinien wahać się w przedziale od 1000 do 2000 złotych. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy jednak od możliwości finansowych.

Więcej o: