Czerwona sukienka na weselu ma kusić pana młodego? "Krążą różne opinie"

Czy czerwona sukienka założona na ślub i wesele świadczy o tym, że miało się pewien epizod z panem młodym lub jest się nim zainteresowanym? Jak się okazuje, wciąż krąży taka opinia. - Dla mnie duże nie dla sukienek w kolorze białym, czarnym i czerwonym. W każdym innym kolorze śmiało pójdę na wesele - komentuje jedna z naszych czytelniczek pod filmem zamieszczonym na instagramowym koncie kobieta.gazeta.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Sezon weselny w pełni. Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo, dlatego długo przed zaplanowanym wydarzeniem szuka kreacji na ślub i wesele. Jak się okazuje, to nie lada wyzwanie. Kobiety często oprócz tego, że chcą wyglądać dobrze, to myślą o tym, aby za pomocą stroju okazać szacunek młodej parze oraz pozostałym gościom.

Wśród modnych sukienek na wesele w tym sezonie królują modele w wyrazistych i neonowych kolorach. Niektóre kobiety decydują się także na wzory kwiatowe i nie zakładają na przyjęcie białych sukienek, bo to kolor, który należy do panny młodej. A czy wypada iść na ślub i wesele w czerwonej sukience? Wielu twierdzi, że to najczęściej popełniany modowy faux pas. Jeśli nie znacie znaczenia, to lepiej przeczytajcie ten artykuł. 

Zobacz wideo Zapytaliśmy mieszkańców Opola, ile wypada dawać do koperty na wesele

Czy wypada założyć na ślub i wesele czerwoną sukienkę?

O weselnych kreacjach można rozmawiać bez końca. O ile weselny męski dress code jest dość jasno określony, to w przypadku kobiet nie ma aż tak konkretnych wytycznych. Z jednej strony daje to sporo oryginalności i dowolności, z drugiej niestety wpędza w zakłopotanie, które skutkuje często strojami zupełnie niedostosowanymi do okazji.

W wielu poradnikach weselnych możemy jednak przeczytać, że kiedy kobieta decyduje się na założenie na ślub i wesele czerwonej sukienki, to świadczy to o tym, że jest zainteresowana panem młodym i zwyczajnie chce go uwieść. Inni uważają, że kobieta, która ma sukienkę w tym kolorze, to w przeszłości miała pewien epizod z panem młodym. Warto jednak pamiętać, że żadne z zasad savoir-vivre’u nie zabraniają gościom weselnym ubierania czerwonych kreacji, a to, co w opinii publicznej, jest wymyślone wyłącznie przez ludzi. Najważniejsze jest to, aby strój gościa pod żadnym pozorem nie przypominał stroju panny młodej.

 

Czerwona sukienka na weselu ma kusić pana młodego? 'Krążą różne opinie'Czerwona sukienka na weselu ma kusić pana młodego? 'Krążą różne opinie' Archwium prywatne

"Wychodzi na to, że pan młody spał prawie z każdą w tym z własną matką"

Pod naszym nagraniem zamieszczonym na instagramowym profilu zapytałyśmy czytelniczki, co sądzą o zakładaniu czerwonych sukienek na ślub i wesele. W poście błyskawicznie pojawiła się emocjonująca dyskusja, w której zdania były podzielone. Część internautek przyznała, że to absurdalny stereotyp, a inni przyznali, że skoro gdzieś, ktoś mówi o tym w ten sposób, to lepiej nie ryzykować i uszanować parę młodą. 

- Byłam na weselu, gdzie połowa pań miała czerwone sukienki. Wychodzi na to, że pan młody spał prawie z każdą w tym z własną matką. Nigdy nie zwracałam uwagi na to, jaki kolor ubrań ubieram. Zakładam to co mi się podoba i w czym wyglądam ładnie. Jedynie nie założyłabym białej sukienki - przyznała jedna z internautek, a inna dodała, że nie zakłada na wesele czerwonej, białej i czarnej sukienki, bo uważa, że to niestosowne kolory. 

Krążą różne opinie. Dla mnie duże nie dla sukienek w kolorze białym, czarnym i czerwonym. W każdym innym kolorze śmiało pójdę na wesele

- napisała inna czytelniczka pod filmem zamieszczonym na instagramowym koncie kobieta.gazeta.pl. A wy, drogie czytelniczki, jakie macie zdanie na temat zakładania czerwonych sukienek na ślub i wesele? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 

Więcej o: