Sposób na płaski brzuch? Popek zdradza sekret swojej smukłej figury. Po tej godzinie prezenterka nigdy nie je

55-letnia prezenterka zdradziła na swoim Instagramie sekret stojący za jej smukłą figurą i płaskim brzuchem. Anna Popek podzieliła się tym jakiej diety przestrzega, by cieszyć się fenomenalną formą. Jej sekret tkwi w porach posiłków, na które decyduje się prezenterka.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Widząc Annę Popek na telewizyjnym ekranie, można odnieść wrażenie, że czas się dla niej zatrzymał. Prezenterka w wieku 55 lat cieszy się fenomenalną formą, smukłymi nogami oraz płaskim brzuchem. Jaki jest jej sekret? Anna podzieliła się na swoim Instagramie żelazną zasadą, której przestrzega już od kilku miesięcy, wywodzącą się ze stosowania postu przerywanego. 

Zobacz wideo Anna Popek opowiedziała, dlaczego zniknęła z TVP

Na czym polega post przerywany? Anna Popek zdradza tajemnice swojej diety 

Anna Popek podzieliła się na Instagramie, że od kilku miesięcy stosuje post przerywany, który polega na spożywaniu pokarmu jedynie w określonym czasowo "oknie żywieniowym". Prezenterka tłumaczy to swoim obserwującym w prosty sposób:

Jem w ciągu 8 godzin, a przez 16 nie jem nic. Te 16 godzin obejmuje też sen, więc nie jest tak źle, choć czasem skręca mnie z głodu

W praktyce wygląda to w tym sposób, że prezenterka je jedynie do godziny 18, a następny posiłek spożywa dopiero po upływie 16 godzin. O godzinie 10 może zjeść śniadanie i cykl rozpoczyna się od nowa. 

 

Jak poprawnie stosować post przerywany? Planowanie posiłków to klucz do sukcesów

By post przerywany miał sens, należy pamiętać, by zapobiegać niedoborowi witamin oraz makroskładników w naszej diecie. Wąskie okno żywieniowe może utrudnić odpowiednie planowanie posiłków, dlatego ważne jest, aby odpowiednio się przygotować. Anna Popek podkreśla:

Starannie planuję co i kiedy zjem, żeby w tym ograniczonym czasie dostarczyć organizmowi to, co jest potrzebne. Przecież mój mózg, skóra, włosy i paznokcie czekają na swoją porcję energii, witamin, minerałów. Gotuję zupy, robię sałatki itp., ale uzupełniam dietę suplementami — witamina D, K oraz witamina E — na młodość, a także magnez i kwasy Omega.
 

Ryzyko stosowania postu przerywanego. Kto nie powinien go stosować?

Choć post przerywany zdobył duże zainteresowanie przez ostatnie lata, nie jest on jednak magicznym sposobem dla każdego. Warto być świadomym, że metod postu przerywanego nie jest rekomendowana dla wszystkich. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety, skonsultować się z lekarzem. Tego sposobu żywienia unikać powinny:

  • Kobiety w ciąży,
  • Osoby mające zaburzenia odżywiania,
  • Osoby borykające się z problemami hormonalnymi,
  • Osoby mające dolegliwości ze strony układu pokarmowego i borykające się z zaburzeniami poziomu glukozy czy insuliny.
 
Więcej o: