Zanurz w tym łodygi róż na 10 sekund. Dłużej postoją w wazonie. Ten sposób stosują najlepsze florystki

Róże ogrodowe potrafią cieszyć oko, lecz co, gdy chcemy mieć również piękny bukiet w domu? Gdy umieścimy kwiaty w wazonie, szybko opadają i marnieją. Istnieje jednak sprytny sposób florystek, który sprawi, że postoją w domu znacznie dłużej. Wystarczy 10 sekund.

Lubisz mieć róże w wazonie, ale szybko ci wtedy marnieją? Zanim umieścisz je w wodzie, zrób kilka rzeczy, by odpowiednio je przygotować. Możesz też wykorzystać doskonały sposób florystek, który sprawi, że błyskawicznie uratujesz nawet zwiędnięte róże. Wykorzystaj te triki raz, a już zawsze będziesz tak robić, gdy zobaczysz efekty.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przygotować róże do wazonu? O tym pamiętaj, zanim umieścisz je w wodzie

Otrzymałaś przepiękny bukiet róż i chcesz, by długo pięknie wyglądały w wazonie? A może ścięłaś róże ogrodowe, by ozdobiły również twoje wnętrza? Odpowiednio przygotuj kwiaty, a będą się doskonale prezentować przez wiele dni. Przede wszystkim zacznij od przygotowania łodyg. Zetnij je pod kątem przy pomocy ostrego noża, by nie uszkodzić tkanki przewodzącej. Dzięki temu róże będą znacznie lepiej pobierać wodę. Pamiętaj także o codziennym wymieniani jej w wazonie na świeżą. Powinna być zimna, a do tego za każdym razem dodawaj też do niej łyżeczkę cukru, który zasilili róże, by dłużej pięknie się prezentowały. Unikaj też stawiania bukietu w przeciągu, który szybko może doprowadzić bukiet do zmarnowania.

Bukiet róż zaczyna marnieć? Włóż łodygi na 10 sekund, a od razu odżyją

Najlepsze florystki stosują też pewien sprytny sposób, który uratuje róże od zmarnowania. Gdy zauważysz, że więdną, możesz łatwo je odżywić. Wystarczy ostrym narzędziem odciąć kocówki pod kątem, a następnie zanurzyć je we wrzątku przez 10 sekund. Po tym od razu umieść kwiaty w wazonie z wodą, jednak w tym momencie powinna być ciepła. To jedyny wyjątek, kolejnego dnia już możesz wymienić ją tak, jak zawsze, czyli na zimną wodę i w niej umieścić bukiet. Wrzątek pomoże usunąć z łodyg pęcherzyki powietrza, a róże znów będą mogły swobodnie pobierać wodę. 

Więcej o: