Polacy nie chcą już tak nazywać dzieci. W 2022 roku te imiona nadano zaledwie 2 razy

W 2022 roku najchętniej wybieranym imieniem dla chłopca był Antoni, a dla dziewczynki Zofia. Pierwsze zostało nadane 6670 razy, a drugie 5714. Są też imiona, które znajdują się na samym końcu listy i które otrzymało tylko dwoje dzieci.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Obecnie w Polsce panuje moda na dawne, klasyczne imiona dla dzieci. Są też rodzice, którym zależy na oryginalności i wybierają nietypowe, rzadko spotykane imiona. Według danych udostępnionych przez gov.pl w czołówce najchętniej wybieranych imion dla chłopców w 2022 roku znalazł się Antoni, Jan i Aleksander, a dla dziewczynek Zofia, Zuzanna i Hanna.

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Imiona dla chłopców. Te wybrano zaledwie 2-3 razy

Zaraz po Aleksandrze na liście plasuje się Nikodem z wynikiem 6155 oraz Franciszek, który został nadany 5696 razy. Dopiero po Franciszku mamy Jakuba, który przez ostatnie lata plasował się w czołówce najchętniej wybieranych imion. Na samym końcu listy z wynikiem zaledwie 2 razy znalazł się Aurelian, Walery, Rajmund i Dastin. Polacy zdecydowali się też na zdrobnienia popularnych imion, takie jak Przemek i Maciek, które również zostały nadane 2 razy. Imiona takie jak Zbyszko, Rudolf, Alojzy i Apoloniusz zostały wybrane tylko 3-4 razy.

Imiona dla dziewczynek. Wyraźny spadek Julii

Na liście najpopularniejszych imion dla dziewczynki po Hannie znajduje się Laura z wynikiem 5095, a zaraz za nią Maja, którą wybrano 4979. Za Mają mamy Julię, która przez kilka lat utrzymywała się na pierwszym miejscu. Imiona takie jak Bogusława, Arletta, Odetta czy Dąbrówka w zeszłym roku zostały nadane tylko 2 razy. Imiona nadane 3-4 razy: Pelagia, Wioleta, Żaneta, Dobrochna. Podobnie jak w przypadku chłopców, tutaj też zdecydowano się na zdrobnienia, takie jak Franka, które zarejestrowano 3 razy. Do najbardziej oryginalnych można zaliczyć nadaną 4 razy Ewangelinę.

Więcej o: