Nocujesz w hotelu? Po wejściu do pokoju od razu zrób test paznokcia. "Jestem przerażona"

Czasem po wejściu do pokoju hotelowego możemy odczuwać niepokój, że ktoś nas podgląda. Jeśli sprawdziłaś, że w pomieszczeniu nie ma kamer i nikt nie schował się w szafie oraz pod łóżkiem, zrób jeszcze jedną rzecz. Test paznokcia pomoże sprawdzić, czy nikt cię nie podgląda.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że lustra weneckie można spotkać nie tylko w filmach kryminalnych i na komisariacie. Choć z założenia służą do rozpoznania świadków przestępstw, niektórzy wykorzystują je w innych celach. Okazuje się, że czasem takie lustra montowane są w przymierzalniach, toaletach miejskich, a nawet w hotelach. Wszystko po to, by ciekawskie oczy miały szansę nas podglądać. Choć w wielu krajach jest to surowo zabronione, warto mieć się na baczności. Z tego względu po wejściu do pokoju hotelowego czym prędzej przeprowadź test paznokcia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Zanim się rozpakujesz, zrób test paznokcia. Dowiesz się, czy nikt cię nie podgląda

Jeśli po wejściu do pokoju hotelowego czujesz niepokój i masz wrażenie, że ktoś cię podgląda, możesz łatwo sprawdzić, czy intuicja cię nie myli. Tiktokerka @mariannenafsu na jednym z nagrań pokazała, jak sprawdzić, czy lustro, które masz w pokoju lub łazience, nie jest weneckie. Wystarczy, że przyłożysz do tafli paznokieć. Autorka filmiku podkreśliła, że istotne jest, by nie przykładać samego opuszka palca, gdyż wtedy nie rozpoznasz właściwości lustra. Jeśli koniec paznokcia nie styka się ze szkłem, oznacza to, że wszystko jest w porządku. Stykanie się z taflą jest oznaką, że masz do czynienia z lustrem weneckim. W tym wypadku jak najszybciej powiadom obsługę hotelową. Innym sposobem na sprawdzenie lustra, jest wykorzystanie latarki. Jeśli zaświecisz na taflę, w przypadku lustra weneckiego zobaczysz, co znajduje się po drugiej stronie. Podglądanie może zostać ukarane na podstawie artykułu 191a Kodeksu karnego.

Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pod nagraniem tiktokerki pojawiło się wiele komentarzy. "Jestem przerażona"

Wideo @mariannenafsu spotkało się z ogromnym zainteresowaniem internautów, którzy skomentowali je już prawie 5 tys. razy. Wielu z nich podzieliło się rezultatem przeprowadzonego testu lustra i wyraziło opinie dotyczące tej metody.

Ja zmierzająca do łazienki, by to sprawdzić.
Wypróbuję, mam nadzieję, że po drugiej stronie nie ma kamery.
Wyobraź sobie, że widzisz twarz po zaświeceniu latarką.
Mam dwustronne lustro, jestem przerażona.
Więcej o: