Nałóż piankę do golenia na słuchawkę prysznicową. Po kilku minutach nie uwierzysz własnym oczom

Brudna armatura łazienkowa potrafi spędzić sen z powiek. Jak ją doczyścić bez szorowania i bez obaw o jej uszkodzenie? Wystarczą sprytne domowe triki, a od razu zalśni czystością. Po kilku chwilach będzie wyglądała jak nowa. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Sprzątanie łazienki to dla wielu nieprzyjemne zadanie. Można jednak sobie z nim łatwo i szybko poradzić, stosując sprytne domowe sposoby. Dzięki nim brud sam odpadnie, a my nie będziemy musieli szorować osadu z kamienia i produktów do mycia ciała. Sprawdź, jak ułatwić sobie sprzątanie łazienki, by armatura znów zalśniła czystością.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nałóż na słuchawkę prysznicową i pozostaw na kilka minut. Armatura łazienkowa zalśni czystością

Jednym z ciekawych sposobów na pozbycie się kamienia z delikatnej armatury łazienkowej jest wykorzystanie pewnego kosmetyku. Mowa oczywiście o piance do golenia. Wystarczy zaaplikować ją na słuchawkę prysznicową oraz pozostałe elementy i wetrzeć delikatną ściereczką. Tak przygotowany środek pozostaw na kilka minut, a osad z kamienia oraz płynów do kąpieli sam odpadnie bez szorowania. Wystarczy jedynie przetrzeć armaturę ściereczką, a następnie zmyć całość letnią wodę i wytrzeć do sucha.

Spryskaj kabinę prysznicową i przetrzyj ściereczką. Osad z kamienia zniknie bez śladu

Armatura umyta, lecz co z kabiną prysznicową? Wcale nie musisz sięgać po dedykowane środki czystości. Wystarczy wykorzystać domowy płyn, który doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami i sprawi, że kabina będzie bez szorowania wyglądała jak nowa. Połącz ocet spirytusowy w proporcji 1:1 z wodą, przelej do butelki z atomizerem i obficie spryskaj kabinę. Gotowym płynem pokryj także kafelki pod prysznicem. Przetrzyj wszystko do sucha miękką ściereczką, a po osadzie z kamienia nie będzie śladu. Domowym płynem z octu i wody możesz też śmiało czyścić inne elementy w łazience takie jak umywalka czy lustro, a do tego wykorzystasz go jako uniwersalny środek do zabrudzeń w swojej kuchni. Doskonale poradzi sobie z wyczyszczeniem kuchenki, piekarnika oraz blatów. 

Więcej o: