Katarzyna Nosowska przeszła na popularną dietę. "Już nie będę taka ciężka"

Katarzyna Nosowska w rozmowie z Basią Starecką na potrzeby podcastu "Z pełnymi ustami" podzieliła się szczegółami codziennej diety. Okazuje się, że w jej przypadku utrata wagi przebiega powoli, ale z sukcesem. Na co stawia Nosowska?

Katarzyna Nosowska jest polską piosenkarką, felietonistką i autorką książek "A ja żem jej powiedziała" i "Powrót z Bambuko". Jakiś czas temu w rozmowie z Basią Starecką w podcaście "Z pełnymi ustami" opowiedziała o swojej diecie i podejściu do jedzenia. Czym na co dzień kieruje się Nosowska?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Nosowska w nietypowym filmie na swoim Instagramie. Pokazała unboxing

Katarzyna Nosowska jest na diecie ketogenicznej. "Już nie będę taka ciężka"

Katarzyna Nosowska w rozmowie z Basią Starecką wyjawiła, jak wygląda jej codzienna dieta. Okazuje się, że aktualnie jest na diecie ketogenicznej. Na czym polega ten rodzaj żywienia? Głównym założeniem jest jedzenie tłuszczy i eliminacja węglowodanów oraz ograniczenie dań zawierających cukier (również owoców i warzyw). W diecie istotne jest spożywanie tłuszczów, które można znaleźć w tłustym mięcie, rybach, oleju czy śmietanie i maśle. - Widzę rezultaty — powiedziała Nosowska. - Oczywiście nie chcę wpadać w histerię, czyli nie oczekuję jakichś rezultatów, które mnie po prostu onieśmielą. (...) Oswajam się z myślą o tym, że już nie będę taka ciężka. Czyli bardzo podoba mi się to, że ten proces nie przebiega zbyt gwałtownie — wyznała.

 

Dieta Katarzyny Nosowskiej. "Ja już się swoje w życiu najadłam"

Podczas rozmowy Basia Starecka spytała Katarzynę Nosowską, co właściwie spożywa na co dzień. - Chodzi o to, żeby nie przesadzać z węglowodanami. Ich jest naprawdę niewielka ilość, ale są, czyli na przykład, nie wiem, dzisiaj będę jadła na obiad (...) steka i brokuły. (...) Trzeba się trzymać tych kilku zasad, "żeby makro się zgadzało".

W przypadku steka Nosowskiej wystarczy podsmażenie i delikatne oprószenie go solą i pieprzem, a do przygotowania brokułów wykorzystuje dobrej jakości oliwę, sól, pieprz i czosnek. Otwarcie przyznała, że w diecie stawia na prostotę. Podczas rozmowy powiedziała też, że niegdyś była lżejsza i chciałaby znowu ważyć mniej. - Ja już się swoje w życiu najadłam, już się nagrzeszyłam. (...) Teraz chciałabym docenić w praktyce sztukę samokontroli. - dodała. Pamiętaj, że jeśli planujesz przejść na dietę, w trosce o zdrowie należy skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Specjaliści na podstawie wywiadu i odpowiednich badań dobiorą najkorzystniejszy dla organizmu wariant żywieniowy.

Więcej o: