To pierwsze wspólne zdjęcie Agnieszki Kotulanki z mężem w sieci. Byli małżeństwem 12 lat

20 lutego minęło 5 lat od śmierci Agnieszki Kotulanki. W 1980 roku wyszła za mąż za Jerzego Sasa-Uhrynowskiego, z którym ma dwoje dzieci. Rozstali się po 12 latach, a aktorka bardzo przeżyła rozpad małżeństwa. Podupadła przez to na zdrowiu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Agnieszka Kotulanka zyskała ogólnopolską popularność dzięki roli Krystyny Lubicz w serialu "Klan". Grała tam w latach 1997-2013. Jacka Sasa-Uhrynowskiego poznała na Wydziale Aktorskim PWST im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Agnieszka była rok starsza od Jacka. Szybko zdecydowali się na ślub i wspólne mieszkanie. Ich miłość przekreślił wyjazd Sasa-Uhrynowskiego do Kanady.

Zobacz wideo "Jakim będziesz aktorem? Będziesz świetnym aktorem!". Aktorski klan Damięckich

Agnieszka Kotulanka i Jacek Sas-Uhrynowski. Poznali się na studiach

Po skończeniu studiów Kotulanka grała w teatrach i serialach, a kariera Jacka stała w miejscu. W 1985 roku para powitała na świecie syna Michała, a dwa lata później córkę Katarzynę. Agnieszka jak najszybciej chciała wrócić do pracy, z kolei brak propozycji zawodowych skłonił Sasa-Uhrynowskiego do wyjazdu do Kanady i znalezienia tam pracy. - Wkładamy wiele wysiłku, aby zaprzeczyć obiegowej opinii, że szczęśliwe małżeństwo aktorów jest niemożliwe. Nie ma między nami konfliktów zawodowych - mówił w jednym z wywiadów.

Aktorka nie chciała żyć z mężem na odległość, dlatego zawiesiła karierę w Polsce, zostawiła córkę z dziadkami i pojechała z synem do Kanady. Spędziła tam 2 lata, ale tęskniła za dzieckiem. Postanowiła wrócić do ojczyzny. - Tylko tu jestem na swoim miejscu - wyznała. Małżeństwo z Jackiem rozpadło się w 1992 roku, a Agnieszka zaczęła nadużywać alkoholu.

Miała problem z alkoholem. Zmarła 5 lat temu

W mediach na próżno było szukać wspólnych zdjęć Kotulanki i Sasa-Uhrynowskiego. Dopiero w marcu tego roku aktor Marcin Troński udostępnił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z lipca 1982 roku, na którym widać Agnieszkę i Jacka. Fotografia została zrobiona w Krynicy Morskiej po premierze jednego ze spektakli w Teatrze Współczesnym. 

W górnym rzędzie od lewej: Adam Ferency, Andrzej Has, nasz były przyjaciel, Wojciech Wysocki, śp. Agnieszka Kotulanka, wtedy żona Jacka Sas-Uhrynowskiego, Krystyna Tkacz i Jerzy Satanowski. Poniżej od lewej moja ówczesna żona Anna, Cezary Morawski, na ramionach trzyma pierworodnego Tomka, dalej piszący te słowa, Grzegorz Wons, Jacek Sas-Uhrynowski, Iwona Has, a w pierwszym rzędzie śp. Irena Biegańska i Joanna, wtedy jeszcze Morawska.

W 2013 roku Kotulanka przestała pracować przez alkohol. Została usunięta z "Klanu" bo nie stawiała się na planie, a jej bohaterka została uśmiercona. Kilka lat przed śmiercią związała się z Pawłem Wawrzeckim, aktorem znanym z takich seriali jak "Złotopolscy" czy "Daleko od noszy". Agnieszka zmarła na krwotoczny udar mózgu 20 lutego 2018 roku w Warszawie.

Więcej o: