Znajomy ogrodnik poradził mi pokroić to na kawałki i włożyć do doniczki. Petunia podniosła się od razu

Twoja petunia nie rośnie najlepiej? Możesz jej pomóc w banalny sposób. Wystarczy, że użyjesz jednego produktu. Zwykle wyrzucasz go do kosza. Zamiast tego włącz go do pielęgnacji roślin, a odzyskają siły w błyskawicznym tempie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odpowiednio zadbać o domowe uprawy? Chore kwiaty kwitnące wyróżniają się nieestetycznym wyglądem. Jeśli chcesz, aby na nowo zachwycały kolorowymi pąkami, skorzystaj z taniego i prostego sposobu. Nie wydasz na niego nawet złotówki.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Pokrój na kawałki i włóż do ziemi. Rośliny podziękują ci za to pięknymi kwiatami

Czasami zdarza się, że nawet podczas odpowiedniej pielęgnacji, kwiaty przysychają i marnieją. Może to oznaczać brak odpowiednich składników odżywczych, a zwłaszcza potasu. To właśnie ten element odpowiada w dużej mierze za zdrowy rozwój roślin oraz dba o jej gospodarkę wodną. Ponad 90% płynów transportowanych przez rośliny przechodzi przez aparaty szparkowe. Za ich ruch odpowiada właśnie ten minerał. Jak dostarczyć składnik kwiatom jednocześnie zaoszczędzając pieniądze? Jest na to sprawdzony trik.

Jedyne czego potrzebujesz to skórka od banana. Zwykle po zjedzeniu owocu wyrzucamy ją od razu do śmieci. Tym samym popełniamy spory błąd, ponieważ jest bogata w potas. Zamiast pozbywać się resztek, pokrój je na kawałki, a następnie wetknij w ziemię, w której zasadzona jest roślina. Pamiętaj, aby przysypać skórkę banana ziemią. W ten sposób zabezpieczysz ją przed zbyt szybkim gniciem.

Domowy nawóz do kwiatów ze skórek od banana. Zalej je wodą, a nie pożałujesz

Skórkę od banana można użyć także w innym nawozie. Ciekawym pomysłem na domowy preparat na rośliny podzielił się tiktoker o nicku doktor_roslinka. Na początku dokładnie wyczyść resztki owoców. Następnie włóż je do słoika i zalej ciepłą wodą. Zamknij pojemnik wieczkiem i odłóż w ciemne miejsce. 

Po dwóch dniach wyciągnij skórki ze słoika. Płynem, który został w środku podlej kwiaty. Co więcej, domowy preparat sprawdzi się także w walce z mszycami. Przelej środek do butelki z atomizerem i spryskaj liście roślin, a uporczywe owady będą omijać je szerokim łukiem.

Więcej o: