Zamocz ścierkę w płynie do płukania i przetrzyj okna. Zobaczysz znaczącą różnicę

Wiele domowych sposobów potrafi znacznie ułatwić sprzątanie. Okazuje się, że jeden trik może nawet pomóc w idealnym doczyszczeniu okien. Poznaj sposób, dzięki któremu rozwiążesz popularny problem i ułatwisz sobie sprzątanie. Efekt będzie utrzymywał się dłużej niż zwykle.

Niewiele osób lubi myć okna. Tym bardziej że jest to element, który bardzo szybko się brudzi. Istnieje jednak jeden nietypowy domowy sposób, który może sprawić, że czynność ta zacznie być nieco przyjemniejsza. Wystarczy dokładnie przetrzeć szyby przy pomocy kilku kropli jednego składnika. Szybko zobaczysz różnicę i zapomnisz o popularnym problemie, jakim jest powstawanie zacieków.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamocz ścierkę w płynie i przetrzyj okna. Każdy pozazdrości ci efektu

Niewidzialna wycieraczka to preparat, który stosowany jest na szyby samochodów. Dzięki niemu tworzy się na nich niewidzialna hydrofobowa powłoka, po której krople deszczu swobodnie spływają bez smug, pozostawiania zacieków, a brud tak łatwo nie przyczepia się do szkła. Jeśli chcesz uzyskać podobny efekt w domu, sięgnij po jeden produkt. Warto wiedzieć, że w taki sposób zadziała płyn do płukania tkanin, który i tak kupujesz do prania ubrań. Wystarczy już odrobina, a sprawi, że efekt czystych okien utrzyma się o wiele dłużej. Zabrudzenia będą spływały wraz z deszczem, zamiast osadzać się na szybie. 

Patent na idealnie czyste okna w domu. Wypróbuj, a nie pożałujesz

Jeśli chcesz wykorzystać płyn do płukania tkanin jako powłokę na okna, najpierw dokładnie je przygotuj. Sprawi, że deszcz i brud nie będą się tak chętnie osadzać, a do tego zacieki nie będą zbyt widoczne. Dzięki temu efekt czystych okien utrzyma się znacznie dłużej bez konieczności ponownego mycia szyb. Najpierw dokładnie umyj okna. Możesz zrobić to nawet dwukrotnie, by mieć pewność, że są naprawdę czyste. Gdy powierzchnia dobrze wyschnie, nałóż na ściereczkę odrobinę płynu do płukania i energicznymi, kolistymi ruchami wetrzyj prepart w okna miejsce przy miejscu. Możesz wykorzystać już tylko kilka kropli, by cieszyć się zadowalającym efektem. Na koniec dokładnie wypoleruj okna suchą, miękką ściereczką i gotowe. Zapomnisz o brudzie i zaciekach na dłużej.

Więcej o: