Co daje picie pokrzywy? Efekty mogą cię zaskoczyć. Wystarczą 2 szklanki dziennie

W dawnych czasach biczowanie pleców i kończyn pokrzywami miało leczyć ludzi z artretyzmu. Ten sposób, choć skuteczny, potrafił być niezwykle bolesny. Dziś lepiej jest wrzucić roślinę do wrzątku i przygotować zdrowy napar. Herbata z pokrzywy potrafi w krótkim czasie znacznie poprawić nasze zdrowie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pokrzywa do picia to naturalny trik na poprawę zdrowia. Domowy środek jest bogaty w liczne witaminy i minerały, których działanie odczujemy zaledwie po kilku dniach. Jakie właściwości ma ten zabieg? Wielu z nich na pewno się nie spodziewasz.

Zobacz wideo Kiedy warto sięgnąć po antybiotyk? Ekspertka tłumaczy

Pokrzywa do picia - właściwości. Na co wpływa domowa kuracja?

Pokrzywa przez wiele osób uznawana jest za pospolity chwast, a jej obecność w ogrodzie łączy się najczęściej ze sporą irytacją. Jak się okazuje, roślina skrywa wiele pozytywnych właściwości. Już w starożytności przygotowywano z niej wywary używane w leczeniu wielu chorób. Wszystko dzięki właściwościom moczopędnym pokrzywy. Dzięki temu o wiele szybciej pozbędziemy się z organizmu szkodliwych substancji. 

Co więcej, pokrzywa sprawdza się również jako naturalny wzmacniacz układu odpornościowego. Dzięki zawartości witamin C, K, E, A, a także B1, B2 i B5 pomoże organizmowi w walce z wirusami i poprawi jego funkcjonowanie. Regularne spożywanie naparu z pokrzywy ma pozytywny wpływ na rozwój czerwonych krwinek. Domowy napar obniża również zawartość cukru we krwi. Roślina ma jednak jeszcze jedną właściwość, która jest dość zaskakująca.

Picie pokrzywy a odchudzanie. Napój pomoże ci poprawić sylwetkę

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że herbata z pokrzywy ma także pozytywny wpływ na nasz wygląd. Dzięki wspomnianym wcześniej właściwościom moczopędnym napar przeciwdziała zatrzymywaniu się wody w organizmie. Oprócz tego zawarte w niej składniki pobudzają trzustkę do pracy, jednocześnie przyspieszając trawienie. Oznacza to, że regularne spożywanie specyfiku może pomóc nam w utracie zbędnych kilogramów.

Domowa herbata z pokrzywy. Jak często pić, żeby odczuć efekty?

Aby kuracja naparem z pokrzywy była skuteczna, napój powinniśmy pić dwa razy dziennie. Warto jednak pamiętać, że długotrwała kuracja może mieć na nas negatywny wpływ. Picie herbaty z pokrzywy przez dłuższy czas wiąże się często z bólem brzucha i reakcjami alergicznymi. Aby tego uniknąć, po miesiącu spożywania naparu należy zrobić dwa tygodnie przerwy.

Kuracja nie jest także wskazana w przypadku osób z przewlekłymi chorobami nerek i cukrzycą, a także przy zażywaniu leków na nadciśnienie oraz środków medycznych zmniejszających krzepliwość krwi. Co więcej, naparu nie powinny pić kobiety cierpiące na różnego rodzaju schorzenia układu rozrodczego, takie jak nowotwory, polipy, czy mięśniaki.

Więcej o: