Miesiąc, w którym się urodziłaś mówi o tobie więcej niż myślisz! Możesz się zdziwić

W numerologii data urodzenia ma duże znaczenie. Szczególną wartość do miesiąca urodzenia przywiązywano szczególnie w dawnych wierzeniach ludowych. Dziś wielu ludzi uważa je za zabobony i różne tego rodzaju "przepowiednie" służą raczej tylko i wyłącznie rozrywce. Ezoterycy przekonują zaś, że miesiąc naszego przyjścia na świat jest tak samo ważny, jak znak zodiaku - według nich to jemu są przypisane cechy naszego charakteru, podejście do świata, emocje i wartości, którymi się kierujemy.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Sara James niedługo obchodzi piętnaste urodziny. Będzie wielka impreza?

Co więc mówi o nas data naszych urodzin? Jeśli przyszłaś na świat w styczniu, to - zdaniem astrologów i innych osób interesujących się numerologią oraz ezoteryką - zapewne wymagasz od siebie wiele. I nie boisz się dużo i ciężko pracować. Nie boisz się również otwarcie wygłaszać swojego zdania. Jesteś dobra w podejmowaniu decyzji, kierujesz się logiką i rozsądkiem. Niestraszne ci też wzięcie na swoje barki organizacji różnych wydarzeń - jesteś uparta i wiesz, do czego dążysz. W pracy sprawdzisz się jako teamleader. Niekoniecznie łatwo może przychodzić ci mówienie o własnych emocjach, ale w relacjach wykazujesz się miłością i oddaniem.

Urodzeni w lutym nie boją się ryzyka i równie twardo, jak "styczniowcy", stąpają po ziemi. Nie wierzą w zabobony, przesądy, mają lekkie podejście do wszelkich odgórnie ustalonych reguł i zasad. Nade wszystko cenią wolność. Najważniejsza dla nich jest kreatywność, mają też twórcze zapędy. Są zmienni jak kierunek wiatru - raz pięć kroków za innymi, raz dziesięć przed szereg. Osoby urodzone w lutym będą dobrymi przyjaciółmi: cenią sobie zażyłe relacje. Lubią też poromantyzować.

Jeśli przyszła na świat w marcu, zapewne nie możesz opędzić się od przyjaciół i znajomych. Jesteś osobą wrażliwą, spokojną, opanowaną, która wyciągnie rękę do każdego, kto jest w potrzebie. Jesteś ratowniczką, ale zawsze dla innych - o sobie samej zdarza Ci się zapominać. W relacji jesteś oddana, lojalna, szczera i wierna. Tego samego oczekujesz od partnera/partnerki.

Nie tylko znaki zodiaku! Co mówi o tobie miesiąc urodzenia?

"Kwiecień-plecień bo przelata - trochę zimy, trochę lata" - to nie do końca prawda o tobie, bo jesteś osobą raczej stabilną. Jedna z twoich wrodzonych cech to pracowitość. Lubisz towarzystwo innych, ale wolisz słuchać, niż zwierzać się ze swoich własnych przemyśleń. Dyplomatka, interlokutorka, aktywistka, polityczka, działaczka organizacji pozarządowej, negocjatorka, mediatorka - to idealny zawód dla Ciebie. Masz niezwykły talent łagodzenia sporów i potrafisz pięknie się wypowiadać. Kiedyś możesz porwać za sobą tłumy! Nie brakuje ci też wrażliwości, więc z powodzeniem angażujesz się w akcje dobroczynne.

Kobieta zmienną jest - to powiedzenie zdecydowanie pasuje do urodzonych w maju. Często zmieniasz zdanie, ale masz kilka wpojonych zasad i wartości, którym jesteś zawsze wierna. Lubisz poznawać nowe miejsca, nowych ludzi i często zmieniać otoczenie, więc niestraszne ci częste przeprowadzki. Podróże to Twój żywioł. Tak samo, jak przebywanie w dużej grupie ludzi.

Jeśli przyszłaś na świat w czerwcu, twoi najbliżsi najprawdopodobniej bardzo cenią cię za szczerość. Potrafisz powiedzieć prawdę prosto w oczy, nawet jeśli jest trudna do przyjęcia. To wyraz twojej troski. Raczej nie narzucasz nikomu swojego zdania, ale wolisz sama zadbać o pewne kluczowe elementy. Jesteś pięknym pejzażem sprzeczności: masz silną wolę i potrafisz trzeźwo spojrzeć na otaczającą się rzeczywistość, ale też cechuje cię niezwykłe poczucie humoru i łatwość obracania trudnych sytuacji w żart. Lubisz poznawać nowych ludzi i masz raczej silną osobowość, ale jednocześnie nietrudno cię zranić.

Urodzeni w lipcu kochają szaleństwa i dobrą zabawę. Mają w sobie nutkę tajemniczości, obdarzeni są nieprzeciętną inteligencją i wymagający dla samych siebie. To pomaga im zdobywać kolejne szczeble w karierze. Nie lubią pomówień, intryg, nade wszystko cenią uczciwość. Choć jesteś osobą popularną i lubianą, nie otwierasz się za bardzo. Wolisz swoje uczucie i przemyślenia pozostawić dla siebie.

"Sierpniowe dzieci" mają wspólną cechę z tymi, którzy przyszli na świat na początku roku - to wrodzona zdolność przewodzenia. Kochasz atencję, lubisz być w centrum uwagi. Jednocześnie nie jesteś zadufana w sobie, z chęcią pomagasz potrzebującym. Sypiesz żartami jak z rękawa! Ale kiedy się zakochasz - to już na zabój. 

Perfekcjonistka, optymistka czy wieczna marzycielka? Sprawdź, kim jesteś!

Jeśli urodziłaś się we wrześniu, najprawdopodobniej jesteś perfekcjonistką, która rozpoczyna dzień według planu i po kolei odhacza kolejne zadania z listy. Zadaniowość, samodyscyplina, świetna organizacja - te słowa doskonale oddają twoją osobowość. Nie uznajesz półśrodków i jak działasz, to na 100 procent. Od osiągnięcia celu nie odciągnie cię nikt ani nic. W przyjaźniach jesteś szczera i tego samego oczekujesz od innych. Cechuje cię też uczciwość - chcesz do czegoś dojść, ale nie na skróty.

Jeśli zaś przyszłaś na świat w październiku - nie dajesz sobie, przysłowiowo, "w kaszę dmuchać". Choć z natury skryta, odznaczasz się silnym charakterem. Wzbudzasz zaufanie i ludzie z ufnością powierzają ci swoje sekrety. Choć jesteś bezproblemowa w kontaktach międzyludzkich i łatwo nawiązujesz nowe znajomości, nie dajesz się od razu poznać. Na to trzeba poczekać nieco dłużej. Choć nie przyznajesz się do tego, drzemie w tobie delikatna, wrażliwa dusza.

Urodzona w listopadzie? Romantyczna dusza, marzycielka, idealistka, kreatorka, myślicielka. To tylko kilka określeń, które składają się na Twoją barwną, artystyczną osobowość. Jesteś też przysłowiowym wolnym ptakiem, nie tylko wolnym - ale i kolorowym. Cenisz odmienność i odwagę bycia innym, lubisz ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Sama taka jesteś, wiecznie ciekawa świata. Uwielbiasz podróżować nie tylko w odległe miejsca, ale i w zakamarki umysłu. Jesteś też obdarzona ponadprzeciętną inteligencją i wrażliwością. Nie ukrywasz własnego zdania, które masz bardzo ugruntowane. Jednak łatwo cię zranić - często podwójnie przeżywasz coś, co innym wydałoby się błahostką.

W grudniu, czyli pod koniec roku, rodzą się prawdziwi optymiści! Z odwagą i niekłamaną fascynacją patrzysz w przyszłość, nie boisz się jej. Jesteś też osobą hojną, bezinteresowną, uczciwą, otwartą na innych, pomocną. Szybko zaskarbiasz sobie zaufanie innych. Ludzie wprost uwielbiają twoje towarzystwo, dobre rady i zdolność wysłuchiwania drugiego człowieka. 

Więcej o: