Włóż mopa do ubikacji i dociśnij. W mig rozwiążesz popularny problem

Z toalety korzystamy wielokrotnie każdego dnia, dlatego tak ważne jest, aby była nie tylko czysta, ale oczywiście również sprawna. Co zrobić, gdy się zatkała, a pod ręką nie masz przepychaczki? Wypróbuj trik z okrągłym mopem sznurkowym albo folią spożywczą. Błyskawicznie rozwiążesz problem.

Walka z zatkaną toaletą bywa uciążliwa oraz problematyczna, zwłaszcza kiedy nie zaopatrzyliśmy się w przepychaczkę. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych trików, które pomogą ci rozwiązać problem. I to bez silnej chemii czy innych, drogich produktów. Czego będziesz potrzebować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Prosty trik na zatkaną toaletę. Użyj mopa sznurkowego

Trik z użyciem mopa jest niezwykle prosty i skuteczny. Załóż gumowe rękawiczki i w pierwszej kolejności zadbaj o to, by w ubikacji było jak najmniej wody. Możesz poczekać, aż sama opadnie, albo spróbować ją odpompować. Chodzi o to, by w trakcie odtykania nie rozlać jej po łazience lub na siebie. Gdy opadnie, sięgnij po mopa, włóż go do muszli i zdecydowanym ruchem dociśnij trzy razy. Spuść wodę i powtórz czynność, a z pewnością się odetka. Pamiętaj by po wszystkim dokładnie umyć i zdezynfekować mopa.

Owiń toaletę folią spożywczą. Błyskawicznie rozwiążesz problem

Inny trik polega na wykorzystaniu folii spożywczej. Unieś deskę i skrupulatnie owiń nią całą muszę w taki sposób, by otwór był dokładnie "zamknięty". Następnie spuść wodę, a gdy z powodu ciśnienia folia się uniesie delikatnie, acz zdecydowanie dociśnij ją kilka razy otwartymi dłońmi. Już po chwili zauważysz, jak toaleta się udrażnia, gdyż woda zacznie opadać.

Domowe sposoby na zatkaną toaletę. O jakich warto pamiętać?

W przypadku zbyt dużej ilości papieru toaletowego, który zatkał odpływ sprawdzi się także trik z gorącą wodą. Dodaj do niej trochę płynu do mycia naczyń lub mydła, wlej do muszli i poczekaj ok. 20 minut. Gdy czas minie, po prostu spłucz wodę. Toaleta powinna się odetkać. Równie prostym sposobem jest wykorzystanie popularnej mieszanki. Wsyp do zatkanej ubikacji kilka łyżek sody oczyszczonej i zalej ją octem. Poczekaj kilka minut aż skończy się intensywnie pienić i spuść wodę. Tego sposobu możesz użyć także w przypadku, gdy toaleta zatka się przez wylewanie do niej resztek zupy czy tłuszczu po smażeniu.

Więcej o: