Dominika Gwit o zrzuceniu 50 kg. "Czułam się najsmutniejszym człowiekiem na świecie"

Dominika Gwit-Dunaszewska udzieliła niedawno wywiadu, w którym opowiedziała o trudach związanych z otyłością, a także nieprzychylnymi komentarzami, z którymi mierzy się w social mediach.

Dominika Gwit-Dunaszewska to popularna aktorka teatralna i telewizyjna, a także dziennikarka i pisarka. Rozpoznawalność zyskała m.in. dzięki roli w filmie "Galerianki" w 2009 roku, a także z występów w takich serialach jak "Przepis na życie" oraz "Singielka". Przez kilka lat prowadziła również autorski cykl w "Dzień Dobry TVN". Również metamorfoza oraz zrzucenie 50 kilogramów przysporzyło jej zainteresowania mediów. Aktorka pozostaje także aktywna w mediach społecznościowych, gdzie często dzieli się nie tylko refleksjami, ale również ważnymi przemyśleniami. Dominika Gwit-Dunaszewska udzieliła wywiadu, w którym nie pierwszy raz wypowiada się publicznie na temat swoich zmagań z otyłością, jednocześnie promując ciałopozytywne podejście do ciała.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dominika Gwit o śledzących ją paparazzi

Dominika Gwit-Dunaszewska w szczerym wyznaniu. Aktorka wymienia, jakie wartości liczą się dla niej w życiu

Dominika Gwit-Dunaszewska zagościła w podcaście Gosi Ohme - "Lajf noł makeup". Fragment rozmowy zwiastujący całość poruszył wyznaniem aktorki, która wypowiedziała się na temat otyłości, a także problemów z wagą, z którymi się mierzyła.

Ja jak schudłam 50 kg, to czułam się najsmutniejszym człowiekiem na świecie. Otyłość jest okropna, ale kiedy ją zaakceptujesz, nauczysz się z nią żyć i nie pozwolisz jej się rozprzestrzenić, to twoje życie zupełnie inaczej może wyglądać. Poza tym w życiu nie chodzi o to, jak ktoś wygląda, chodzi o zdrowie, chodzi o uśmiech, o pozytywne myślenie, o miłość, o danie sobie szansy na dobre życie.
 

Dominika Gwit-Dunaszewska przytyła 20 kg. Jak wyglądała jej droga do samoakceptacji?

Dominika Gwit-Dunaszewska przeszła długą drogę do samoakceptacji. Prowadząca rozmowę Ohme zacytowała również jeden z komentarzy, który widniał pod zdjęciem Gwit-Dunaszewskiej w stroju kąpielowym. Aktorka odniosła się do niego z dystansem i przyznała:

Wiesz, ale... błagam cię. To jest żenujące, znaczy śmieszne.

Aktorka, obecnie w pełni akceptuje siebie i cieszy się życiem, co wielokrotnie podkreśla w wielu postach w mediach społecznościowych. Nie przejmuje się tym, jak wygląda, a tym bardziej tym, co sądzą o niej obcy ludzie, lecz skupia się, żeby być zdrową. W tej samej rozmowie w ramach podcastu "Lajf noł makeup" aktorka wyznała, że moment, w którym przytyła 20 kg, był dla niej kluczowy.

Stanęłam przed lustrem, jak przytyłam z powrotem 20 kg i powiedziałam: kocham cię. Kocham cię, zawsze będę cię kochać, niezależnie od tego jak wyglądasz, w którym momencie życia jesteś, co robisz.
Więcej o: