Ma 92 lata i prawie zero zmarszczek. To możliwe? "Ludzie mówią, że wyglądam 70 lat"

92-letnia Joan Sumner prowadzi konto na TikToku, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat życia, mody, urody i zaraża fanów pozytywnym nastawieniem. Obserwujący często zauważają, że wygląda co najmniej 30 lat młodziej niż w rzeczywistości, a jej skóra praktycznie pozbawiona jest zmarszczek. W jednym z nagrań zdradziła swój sekret wiecznej urody.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

"Mam 92 lata i 10 prawnuków, ale ludzie mówią, że wyglądam jakbym miała 70 lat. Mój sekret praktycznie pozbawionej zmarszczek skóry" - możemy przeczytać na łamach thesun.co.uk. Brytyjski tabloid opisał historię 92-letniej babci dziesięciorga prawnuków, Joan Sumner. Bohaterka, zdaniem innych ludzi, wygląda na trzydzieści lat mniej, niż ma w rzeczywistości.

92-latka prowadzi konto na TikToku pod nazwą @joansumner1930 - "Babcia Joan" -  gdzie dzieli się ze swoimi obserwującymi różnego rodzaju poradami, jak długo cieszyć się zdrowiem i dobrą formą, a także prezentuje przeróżne stylizacje - ponieważ uwielbia modę. Pokazuje również kadry ze swojego codziennego życia, czasami wstawia też zdjęcia z przeszłości. Obserwuje ją blisko 40 tysięcy osób!

92-latka z TikToka zdradza sekret młodego wyglądu. "Wyglądasz na 30 lat młodziej"

Joan praktycznie nie ma zmarszczek, co nie umyka uwadze internautów. "Wyglądasz niesamowicie" - piszą pod zamieszczanymi przez nią materiałami wideo. "Wyglądasz na 30 lat młodziej niż na swój wiek. Wow!" - czytamy w jednym z komentarzy.

Oszałamiająco młody wygląda 92-latka sprawia, że wiele osób kieruje do niej pytania o jej sekret zachowania tak młodego wyglądu. "Najważniejsze wskazówki dotyczące zdrowia?" - poprosił np. jeden z użytkowników TikToka. 92-letnia Tiktokerka postanowiła odpowiedzieć. Przyznała przede wszystkim, że nie martwi się o swoje zdrowie.

Ale aby być szczęśliwym, musisz przestać się stresować

- powiedziała w jednym z nagrań. Podkreśla jednocześnie, że martwienie się o swoje zdrowie jest oczywiście wpisane w naturę człowieka, jednak zazwyczaj nie poprawia naszej sytuacji.

- (...) Nie warto się martwić. (Choroba - red.) może się zdarzyć, jeśli będziesz się martwić i może się zdarzyć, jeśli nie będziesz. Więc po co w ogóle się tym przejmować? - pyta retorycznie. - Wiecie co mam na myśli? To jest, to jest po prostu życie. Nie jest łatwo - dodaje energiczna 92-latka.

Ludzie wprost uwielbiają jej pozytywne nastawienie. "Jesteś taką cudowną, bajeczną damą. I naprawdę, to świetna rada", "To dokładnie moje motto", "Dobre wskazówki" - piszą w odpowiedziach  fani Joan.

Joan powiedziała również, że jest wierną fanką... kremu Nivea! - Cóż, moim sekretem jest Nivea, ponieważ używam go od 70 dziwnych lat - przyznała.

Kiedyś brałam gorącą kąpiel, wychodziłam z wanny, wycierałam się i kiedy moje ciało było jeszcze gorące, nakładałam ten krem. (...) Teraz jest cudownie. Możesz to robić ze swoim ciałem za każdym razem, gdy bierzesz kąpiel lub prysznic

- powiedziała Joan Sumner.

Źródła: The Sun/TikTok/@joansumner1930

Więcej o: