Jak szybko otworzyć słoik? Zdradził patent bez użycia siły. "Że ja na to nie wpadłam"

Zassany i trudny do odkręcenia słoik to problem, z którym spotkał się niemal każdy. Jak go otworzyć bez użycia siły? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sztuczek, dzięki którym staje się to dziecinnie proste. Na czym polegają?

Zassany słoik najczęściej otwieramy z pomocą ścierki lub innego materiału. Choć sposób ten wymaga od nas trochę siły i samozaparcia, zazwyczaj działa. Wystarczy, że weźmiemy tkaninę w dłoń, przyłożymy ją do nakrętki i będziemy próbowali ją przekręcić. Trik jest banalny w wykonaniu, jednak bywa niewystarczający w przypadku bardziej opornych słoików. Co wtedy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Wystarczy podważyć wieczko

Kolejny popularny i często stosowany trik na zassane wieczko w słoiku polega na podważeniu go w odpowiednim miejscu stosunkowo cienkim i twardym przedmiotem, jak np. nóż. Charakterystyczne syknięcie będzie oznaczało, że można go już bezproblemowo otworzyć. To jednak nie koniec praktycznych rozwiązań. Innym, równie skutecznym, podzielił się na TikToku Jan Kuroń.

Sprytny trik na błyskawicznie otwarcie zassanego słoika. Zrób to jednak delikatnie

Twórca pokazał, jak otworzyć nawet wyjątkowo oporny słoik w przeciągu kilku sekund. Wszystko, czego potrzebujesz to zwykły otwieracz do puszek, którym bez problemu i błyskawicznie podważysz każde wieczko. Ważne jest, aby zrobić to delikatnie i z wyczuciem, tylko do momentu wpuszczenia do środka powietrza, czyli aż pojawi się syknięcie. Dzięki temu nie uszkodzisz nakrętki, a słoik wciąż będzie nadawał się do użycia.

Internauci podzielili się swoimi trikami. "Sprawdziłam. Dobre"

Pod nagraniem pojawiło się sporo komentarzy. Niektórzy internauci wciąż uważają, że przez trik twórcy łatwo uszkodzić wieczko. Autor nagrania z kolei wielokrotnie zaznacza i uspokaja, że o ile nie użyje się dużo siły, nic się nie stanie, a słoik wciąż będzie jak nowy. Inni komentujący podziękowali mu za sprytny sposób i chętnie podzielili się swoimi.

Sprawdziłam. Dobre
Super lifehack, dzięki
Że ja na to nie wpadłam
Można na chwilkę włożyć do gorącej wody, dnem do góry. Też puszcza pokrywka i również do powtórnego użycia
Ja robię jak mnie babcia nauczyła. Odwracam słoik, pukam o blat wieczkiem i gotowe
Więcej o: