Kluczyk samochodowy ma ukrytą funkcję. Ten trik powinien znać każdy kierowca

Czasami okazuje się, że przedmioty, których używamy codziennie, mają dodatkową funkcję, o której nie wiedzieliśmy, Tak jest w przypadku kierowców. Niektóre kluczyki do samochodu mają jedno wyjątkowe zastosowanie, które znacząco ułatwia życie. Szczególnie w czasie upałów.

Niektórzy kierowcy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że ich samochód ma pewną ukrytą funkcję. A właściwie kluczyki, którymi się go otwiera. Jest duża szansa, że do tej pory nawet nie miałaś pojęcia o tym, co się stanie, gdy wciśniesz odpowiedni guzik na kluczyku. To trik, który przyda się szczególnie latem, kiedy trwają najgorętsze upały. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Grażyna Szapołowska ograniczyłaby pierwszeństwo pieszych na pasach. Co jeszcze by zmieniła? "Budowałabym autostrady z co najmniej czterema pasami jezdni"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukryta funkcja kluczyka do samochodu. Nie każdy o niej wie

Jeśli twój model samochodu wyposażony jest w elektryczne szyby, to istnieje szansa, że jego kluczyk ma pewną ukrytą funkcje. Dzięki niej możesz zdalnie sterować oknami, co szczególnie przydaje się latem. Gdy planujesz jechać gdzieś autem, chwilę wcześniej wykorzystaj tę ukrytą funkcję, a nie będziesz musiała tak długo czekać na schłodzenie wnętrza podczas upałów. Warto pamiętać, że nie każdy samochód będzie wyposażony w taką możliwość, lecz warto spróbować. Zazwyczaj wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk otwierania zamków na kluczyku. Sprawi to, że szyby się opuszczą. Jeśli jednak będziesz chciała zdalnie je zamknąć, przytrzymaj przez kilka sekund przycisk zamykania auta albo dwukrotnie wciśnij guzik ryglowania zamków.

Jak schłodzić samochód bez klimatyzacji? Ten trik sprawdzi się podczas upałów

Twój samochód nie jest wyposażony w funkcję zdalnego opuszczania szyb? Nic straconego. Istnieje inny ciekawy sposób, który sprawi, że szybciej schłodzisz wnętrze pojazdu. To szczególnie przydatny trik w przypadku osób, które mają samochód bez klimatyzacji. A do tego jest to trik niezwykle łatwy w zastosowaniu. Wystarczy opuścić szybę od strony kierowcy, a następnie kilkukrotnie energicznie zamykać drzwi od strony pasażera. Dzięki temu gorące powietrze z wnętrza auta zostanie wypchnięte na zewnątrz, a w środku temperatura nieco spadnie.

Więcej o: