Marnieje ci sansewieria? Podlewanie to klucz do sukcesu! Przestań tylko popełniać popularny błąd

Marniejąca sansewieria to przykry widok. Często okazuje się, że powodem takiego stanu jest nieodpowiednia pielęgnacja rośliny. Wiele osób popełnia popularny błąd, przez który nie kwitnie i brzydko wygląda. Jak uprawiana powinna być sansewieria? Podlewanie to klucz do sukcesu.

Zdarza się, że najprostsze rozwiązania są skuteczniejsze, niż myślisz. Tak jest szczególnie w przypadku sansewierii. To przepiękna roślina ozdobna, która nie ma zbyt wygórowanych wymagań. Jeśli jednak popełnisz popularny błąd, szybko zacznie marnieć, a po pięknych i zdrowych liściach nie będzie śladu. Możesz szybko ją uratować, poprawiając jedną rzecz podczas dbania o roślinę. Co należy zrobić?

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiat, który będzie robił wrażenie, czyli sansewieria. Uprawa jest łatwiejsza, niż myślisz

Sansewieria w przeciwieństwie do innych kwiatów doniczkowych nie lubi zbyt obfitego podlewania. Dzięki temu sprawdzi się szczególnie w rękach osób, którym zdarza się zapomnieć o tym, że mają pod swoją opieką różne rośliny. Warto jednak zapewnić jej kilka warunków, dzięki którym doskonale będzie się rozwijać. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jest to roślina, która lubi ciasne doniczki. Sansewieria jest też bardzo uniwersalna, ponieważ doskonale czuję się zarówno na nasłonecznionych, jak i w zacienionych stanowiskach.

Marniejąca sansewieria. Podlewanie w odpowiedniej ilości może ją uratować

Dbanie o sansewierię wcale nie jest takie trudne. Nie jest to również zbyt wymagająca roślina, ponieważ potrafi rosnąć nawet w trudnych warunkach. Jeśli jednak popełnisz jeden popularny błąd, szybko zacznie marnieć w oczach. Czego lepiej unikać? Popularnym błędem jest zbyt obfite podlewanie sansewierii. To roślina, która ceni sobie optymalne nawodnienie, a przelewanie jej może doprowadzić do gnicia korzeni oraz liści. Jeśli zauważysz, że twój egzemplarz ma na liściach brązowe plamy, a do tego są one miękkie i zwiędnięte, to znak, iż zdecydowanie przelewasz roślinę. Sansewieria powinna być podlewane co około 2-3 tygodnie, a raz na jakiś czas warto ją również nieco przesuszyć, by doskonale się prezentowała. Jeśli do tej pory ją przelewałaś, przesusz roślinę, a szybko zobaczysz różnicę w jej wyglądzie.

Roślina, której każdy ci pozazdrości, czyli sansewieria. Rozmnażanie w wodzie jest szybkie i łatwe

Jeśli zdarzy się, że ktoś pozazdrości ci twojego egzemplarza sansewierii, przygotuj mu sadzonkę. Rozmnażanie tej rośliny jest niezwykle i łatwe, choć na pierwszy rzut oka może się takie nie wydawać. Jak ukorzenić sansewierię? Wystarczy, że ostrym nożykiem zetniesz kawałek liścia i zanurzyć go w szklance z wodą. Zrób to w taki sposób, by tylko końcówka rośliny była w niej zanurzona. Na pojawienie się korzeni będzie trzeba jednak trochę poczekać, lecz gdy tylko zaczną wyrastać z liścia, sansewieria będzie gotowa do przeniesienia do doniczki.

Więcej o: