Czy ateistka może zostać matką chrzestną dziecka? Ksiądz postawił sprawę jasno

Do księdza Piotra Jarosiewicza zgłosiła się kobieta, która została poproszona o bycie matką chrzestną. Zaznaczyła przy okazji, że jest ateistką. W związku z tym zapytała, jakie jest stanowisko Kościoła wobec takiej sytuacji. Co powiedział jej ksiądz?

Ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił niedawno odpowiedzi na pytanie jednej ze swoich widzek. Kobieta zapytała go o to, czy ateistka może zostać matką chrzestną. Duchowny w ramach odpowiedzi na pytanie nagrał filmik, w którym przedstawił stanowisko Kościoła Katolickiego w tej kwestii. 

Zobacz wideo Chodakowskiej hejt spowszedniał:

Czy ateistka może być matką chrzestną?

Jak była odpowiedź księdza Jarosiewicza? - Najprościej mówiąc, niestety nie - poinformował na nagraniu. - To, że została pani poproszona o bycie matką chrzestną, to jest super. Trzeba Bogu dziękować. Bo to znaczy, że mama tego dziecka ma do pani tak duże zaufanie - dodał duchowny. Przy okazji wskazał, jakie są najważniejsze wymogi, by zostać chrzestną. To bycie osobą wierzącą i praktykująca. Ponadto matka chrzestna ma doprowadzić dziecko do wiary. 

"W praktyce jest inaczej"

Nagranie księdza wzbudziło duże zainteresowanie. Pod postem na TikToku pojawiło się wiele komentarzy. "W praktyce jest inaczej....", "Trzeba się zastanowić, jaki realny wpływ na wychowanie dziecka mają rodzice chrzestni. Zwykle sprowadza się to do prezentów na święta i urodziny", "Mieszkam w Holandii I tu był chrzest święty mojego syna w kościele katolickim. Ojcem chrzestnym jest ateista" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod filmem

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów aktywnie udzielających się w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 278 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8 milionów polubień. Na co dzień ksiądz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool"

Więcej o: