Wałki do włosów i lokówka to już przeszłość. Wystarczy durszlak. "To naprawdę działa"

Niegdyś by zrobić piękne loki, na całą noc nakładało się wałki do włosów lub stosowało lokówkę. Teraz coraz więcej osób odchodzi od tych sposobów. Zamiast tego sięgają po równie skuteczne, a przy tym łatwiejsze w wykonaniu metody. Niektóre zaskakują oryginalnością. Czy naprawdę działają?

Jak zrobić piękne i sprężyste loki w kilka minut? Swoim sprawdzonym, acz nietypowym sposobem podzieliła się pewna internetowa twórczyni. Jedyne, czego potrzebowała, to zwykły, kuchenny durszlak i suszarka do włosów. Efektami podzieliła się na Instagramie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Wałki do włosów to już przeszłość. Jak teraz robi się fale i loki?

Do zrobienia ładnych fal lub grubszych loków idealnie sprawdzi się sposób, po który często sięgają włosomaniaczki. Polega on na zawinięciu włosów na noc na skarpetkę z uciętą końcówką. Dzięki temu nie tylko zyskasz ładne i naturalne fale, ale także chronisz pasma przed niszczeniem. Pojawiły się także pomysły nawijania włosów na ścierkę, podkoszulek, a nawet rajstopy i leginsy. Choć wydają się co najmniej nietypowe, są łatwe w wykonaniu i dają naprawdę ładne efekty. Mają jednak jeden minus — by zadziałały, najlepiej nakręcić włosy na całą noc. Co w przypadku kiedy potrzebujemy opcji na ostatnią chwilę? Wtedy z pomocą przyjdzie durszlak. 

Nietypowy trik na ładne fale. Sięgnij po przedmiot z kuchni

Autor profilu hair2pearl podzielił się sprytnym sposobem na to, jak uzyskać piękne loki w zaledwie kilkanaście minut. Na początku zwilż włosy i najlepiej nanieś na nie kosmetyk wydobywający skręt. Teraz pochyl się do przodu lub na bok, tak byś mogła swobodnie zebrać pasma, umieść je w plastikowym durszlaku i przysuń jak najbliżej głowy. Następnie wysusz je z pomocą suszarki. Pamiętaj, by wybrać stosunkowo chłodny i niezbyt intensywny nawiew. Po wszystkim twoje pasma będą pięknie pofalowane. Durszlak zadziała na zasadzie dyfuzora.

 

Czy sposób z durszlakiem naprawdę działa? Zdania są podzielone

Nagranie wywołało spore zamieszanie w komentarzach. Choć nie brakuje opinii internautów, którzy dziękują za łatwy i skuteczny trik na ładne fale, pojawiły się również głosy, że u niektórych nie zadziałał.

Nieprawda, nie działa
Mnie pomogło
To naprawdę działa!
Działa tylko jeśli masz falowane lub kręcone włosy. Wystarczy nałożyć trochę kosmetyku wydobywającego skręt, użyć lekkiego powiewu i będzie super. Nie używaj tylko metalowych przyrządów.

- możemy przeczytać. Jak widać, najlepiej będzie przetestować go na własnych włosach.

Więcej o: