Dlaczego niektóre deski sedesowe mają wcięcie? Prawdziwy powód może zaskoczyć

W toaletach publicznych często możemy znaleźć deski sedesowe w kształcie litery "U". W odróżnieniu od standardowych modeli mają wcięcie z przodu. Do czego służy? Dowiedz się, dlaczego producenci decydują się na zmianę w jej kształcie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektórzy z nas z pewnością zdziwili się, gdy po raz pierwszy zobaczyli nietypowy wygląd deski sedesowej w toalecie publicznej. Zamiast klasycznego owalu często przypominają kształtem literę "U". Wcięcie z przodu produktu jest świadomym wyborem podczas produkcji. Do czego służy?

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Wcięcie w desce sedesowej. To nie tylko kwestia wyglądu

Wycięcie przedniej części deski sedesowej nie jest dziwnym "widzimisię" producentów. Jak się okazuje, nietypowy kształt ma wiele pozytywnych zastosowań. Najczęściej modele tego typu pojawiają się w publicznych toaletach. Dzięki kształtowi deski producenci dbają o higienę i zmniejszają możliwość kontaktu miejsc intymnych z powierzchnią, na której roi się od mikroorganizmów.

Dzięki prostej zmianie w produkcji, kobiety nie dotkną w ten sposób plastiku, próbując się podetrzeć. W przypadku mężczyzn proste rozwiązanie niweluje możliwość kontaktu części intymnych z deską. Tym samym ryzyko infekcji czy zarażenia się chorobą weneryczną poprzez korzystanie z publicznej toalety znacznie spada.

Tańsze koszta produkcji i zabezpieczenie przed złodziejami. Nietypowy kształt deski sedesowej ma wiele plusów

Produkcja desek sedesowych w kształcie litery "U" jest także lepsza dla samych producentów. Przez brak jej przedniej części mogą zaoszczędzić na produkcji. Zużyją w ten sposób mniej materiału. Przy masowym wytwórstwie nawet najdrobniejsze oszczędności mogą przynieść wielkie korzyści. Co więcej, modele desek sedesowych tego typu o wiele rzadziej padają łupem złodziei. Choć kradzież elementów z toalety publicznej może wydawać się głupotą, w wielu przypadkach przyłapywano ludzi na ich kradzieży. Nietypowy kształt deski może więc odstraszyć potencjalnych rabusiów. Z tego powodu instytucje publiczne coraz chętniej instalują je w łazienkach.

Więcej o: