Jak schudnąć 3 kg w miesiąc? Przejrzyj owoce i usuń z kuchni trzy produkty

Utrata 3 kg w miesiąc może wydawać się sporym wyzwaniem. W rzeczywistości takie rezultaty są możliwe do osiągnięcia bez restrykcyjnych diet czy głodówek i innych trudnych wyborów. Jedyne co musisz zrobić to wykreślić kilka produktów z listy zakupów i wprowadzić w życie zdrowe nawyki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrowe tempo utraty masy ciała wynosi od 2 do 4 kg miesięcznie. Możliwe jest zatem zrzucenie 3 kg w miesiąc, jednak trzeba pamiętać, że bez wdrożenia w życie zdrowych nawyków nadprogramowe kilogramy szybko wrócą. Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna jest najważniejsza. Warto przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który pomoże nam dobrać najlepszy model żywienia. Polecamy również przyjrzeć się kilku produktom. Wyrzucenie ich z diety może wspomóc szybszą utratę wagi.

Zobacz wideo Dietetyczny deser, który zrobisz w 5 minut i zjesz bez wyrzutów sumienia [HAPS FIT]

Czego nie jeść, żeby schudnąć? Pozbądź się tych produktów z kuchennej szafki

Podczas diety liczy się nie tylko kaloryczność posiłków, ale również ich wartości odżywcze. Niektóre produkty zwierają "puste kalorie", przez które możemy miewać napady głodu. Nasz jadłospis powinien zawierać dużą ilość owoców i warzyw. Część z nich powinniśmy natomiast ograniczyć do minimum. O jakich mowa? Szczególnie o tych z wysokim indeksem glikemicznym. Powoduje on gwałtowne skoki glukozy we krwi, przez co szybciej stajemy się głodni, a co więcej mogą one prowadzić też do rozwoju cukrzycy. Przykładem warzyw i owoców o wysokim indeksie są: banany, ananas, melon, bataty czy gotowana dynia. Ponadto z codziennej diety powinny zniknąć trzy produkty: alkohol, słodycze i niezdrowe napoje. Nadmiar słodkości prowadzi nie tylko do gromadzenia się tkanki tłuszczowej, ale również problemów z cerą. Do picia najlepiej sprawdzi się zaś zwykła woda, którą możemy wzbogacić np. o miętę i cytrynę.

Jak szybko schudnąć? Nie ma diet cud. Pamiętaj o tych zasadach

Najważniejszym punktem odchudzania są regularne posiłki. Podjadanie pomiędzy nimi zepsuje cały proces. Jedz 4-5 razy dziennie, tak aby czuć się sytym. Nie przejadaj się - to może zniwelować postępy. Choć wiele osób uważa, że nie powinno się jeść po godzinie 18, nie musisz się do tego ściśle stosować. Miej jednak na uwadze, aby zjeść ostatni posiłek co najmniej 2-3 godziny przed zaśnięciem. Dzięki temu dasz organizmowi czas na strawienie jedzenia. Oprócz zdrowego jadłospisu należy także pamiętać o kilku zdrowych nawykach. Nic tak nie przyspiesza redukcji wagi, co ruch. Spróbuj znaleźć chwilę każdego dnia na spacer lub ćwiczenia. Aktywność fizyczna pobudzi organizm do pracy, dzięki czemu szybciej zgubisz zbędne kilogramy.

Więcej o: