Joga twarzy. Idealną rzeźbę podbródka i kości policzkowych można osiągnąć bez wypełniaczy

Joga twarzy to zestaw ćwiczeń, które ujędrniają i rozciągają mięśnie. Od czego zacząć i jakich można oczekiwać efektów? Sprawdź wszystko, co warto wiedzieć na temat tego masażu.

Ćwiczenia - joga twarzy. Dla kogo? 

Wraz z upływem czasu mięśnie tracą swoją masę i objętość, kontur wiotczeje lub staje się pulchny. Jak zachować ładny wygląd skóry na dłużej? Joga twarzy jest naturalną odpowiedzią dla tych, którzy poszukują holistycznych rozwiązań. Idealną rzeźbę podbródka, czy kości policzkowych można osiągnąć bez wypełniaczy. 

Ćwiczenia jogi twarzy polecane są także osobom, które z różnych przyczyn borykają się z zastojem limfy, przez co twarz traci ładny zarys i symetrię. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym joga twarzy może pomóc odzyskać dawną sprawność po różnego rodzaju operacjach (na przykład: przy blokadzie płynów ustrojowych po resekcji ślinianki).  

W ramach wyrabiania dobrych nawyków jogę twarzy rekomenduje się także nastolatkom, które zawczasu chcą zadbać o przyszły wygląd. 

Efekty jogi twarzy - czego można oczekiwać i po jakim czasie? 

Proste ćwiczenia jogi twarzy, które wykonujemy przy pomocy dłoni oraz olejku w naturalny sposób nie tylko unoszą mięśnie, ale poprawiają też koloryt oraz rzeźbią owal. Co najważniejsze, w znacznym stopniu spłycają zmarszczki oraz wyrównują bruzdy.

Pierwsze efekty jogi twarzy będą widoczne już po kilku sesjach, na bardziej spektakularne zmiany jak brak drugiego podbródka będzie trzeba poczekać nieco dłużej, ale po miesiącu już można zaobserwować delikatną poprawę.

Zobacz wideo Joga. 5 ćwiczeń, które pomogą walczyć ze stresem

 Joga twarzy dla początkujących - przygotowanie do masażu 

Profesjonaliści w tej dziedzinie polecają zacząć masaż od 100 niskich podskoków w miejscu. To prosty sposób na pozbycie się nocnej opuchlizny, następnie przechodzimy do masażu węzłów chłonnych i konkretnych partii. 

Joga twarzy dla początkujących - jak często można ćwiczyć? 

  • Masaż przy użyciu dłoni można wykonywać codziennie rano i wieczorem, 
  • masaż z użyciem kamienia Gua Sha tylko raz w tygodniu (ponieważ działa on na głębokie warstwy skóry) 

Ćwiczenia twarzy - joga. Lew, sowa i kilka innych prostych ruchów 

Sekret jogi twarzy tkwi w prostocie ruchów i możliwości wykonania masażu nawet pod prysznicem, czy podczas rutynowej pielęgnacji. Poniżej prezentujemy kilka prostych ćwiczeń, które bez trudu można odtworzyć w zaciszu własnej łazienki. 

  • Lew - napnij wszystkie mięśnie od pośladków po mięśnie twarzy i trzy razy wysuń język do przodu wraz z szerokim otwarciem oczu. 
 
  • Sowa - zacznij od ułożenia dłoni w kształt litery C, które następnie umieszczamy na oczach, jak lornetkę. Teraz palce wskazujące umieszczamy tuż nad oczami, równolegle do brwi. Na koniec podciągamy czoło palcami wskazującymi i otwieramy szeroko oczy. Ćwiczenie należy powtórzyć pięć razy. 
 

Po jogę twarzy sięgają także znane postaci. Od lat masaże praktykuje między innymi Gwyneth Paltrow oraz Meghan Markle.

Zobacz też: Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Sprawdź wytyczne WHO i dowiedz się, jak częstotliwość treningów wpływa na ich efekty

Więcej o: