Wraz z upływem czasu mięśnie tracą swoją masę i objętość, kontur wiotczeje lub staje się pulchny. Jak zachować ładny wygląd skóry na dłużej? Joga twarzy jest naturalną odpowiedzią dla tych, którzy poszukują holistycznych rozwiązań. Idealną rzeźbę podbródka, czy kości policzkowych można osiągnąć bez wypełniaczy.
Ćwiczenia jogi twarzy polecane są także osobom, które z różnych przyczyn borykają się z zastojem limfy, przez co twarz traci ładny zarys i symetrię. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym joga twarzy może pomóc odzyskać dawną sprawność po różnego rodzaju operacjach (na przykład: przy blokadzie płynów ustrojowych po resekcji ślinianki).
W ramach wyrabiania dobrych nawyków jogę twarzy rekomenduje się także nastolatkom, które zawczasu chcą zadbać o przyszły wygląd.
Proste ćwiczenia jogi twarzy, które wykonujemy przy pomocy dłoni oraz olejku w naturalny sposób nie tylko unoszą mięśnie, ale poprawiają też koloryt oraz rzeźbią owal. Co najważniejsze, w znacznym stopniu spłycają zmarszczki oraz wyrównują bruzdy.
Pierwsze efekty jogi twarzy będą widoczne już po kilku sesjach, na bardziej spektakularne zmiany jak brak drugiego podbródka będzie trzeba poczekać nieco dłużej, ale po miesiącu już można zaobserwować delikatną poprawę.
Profesjonaliści w tej dziedzinie polecają zacząć masaż od 100 niskich podskoków w miejscu. To prosty sposób na pozbycie się nocnej opuchlizny, następnie przechodzimy do masażu węzłów chłonnych i konkretnych partii.
Joga twarzy dla początkujących - jak często można ćwiczyć?
Sekret jogi twarzy tkwi w prostocie ruchów i możliwości wykonania masażu nawet pod prysznicem, czy podczas rutynowej pielęgnacji. Poniżej prezentujemy kilka prostych ćwiczeń, które bez trudu można odtworzyć w zaciszu własnej łazienki.
Po jogę twarzy sięgają także znane postaci. Od lat masaże praktykuje między innymi Gwyneth Paltrow oraz Meghan Markle.