Wyczyść kostkę brukową szybko i tanio. Jeden produkt usunie mech, chwasty i plamy

Czyszczenie kostki brukowej nie zawsze jest łatwe. Specyfiki dedykowane kostce mogą nie spełniać swojej roli, dlatego sięgnij po produkt z kuchni. To właśnie nim usuniesz chwasty, mech i plamy za jednym razem. Jak wyczyścić kostkę brukową?

Wielu ludzi decyduje się na wyłożenie podjazdu do domu kostką brukową. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że wybór wiąże się z potrzebą regularnej pielęgnacji materiału. Jeżeli nie zadbamy o kostkę, szybko pokryje się mchem, plamami i trudnymi do usunięcia chwastami. Na szczęście nie musisz inwestować w drogie preparaty ze sklepu. W rozwiązaniu trzech problemów pomoże produkt, który zapewne masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Mucha zatrudniła ekipę do układania kartonów w piwnicy

Jak domowym sposobem wyczyścić kostkę brukową? Pomoże popularny płyn z kuchni

Jednym z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na czyszczenie kostki brukowej jest wykorzystanie octu z kuchennej szafki, który szybko rozprawi się z mchem, plamami i chwastami. Należy zastosować go w formie oprysku po uprzednim rozcieńczeniu z wodą w proporcji 2:1. Gotowy produkt możesz zastosować w suchy i słoneczny dzień, o który latem nietrudno. Jeśli zastosujesz oprysk przed deszczem, będzie trzeba powtórzyć cały proces, gdyż spadające z nieba krople szybko zmyją produkt z kostki. Metoda może zostać zastosowana również na plamy tłuszczu i oleju silnikowego. Produkt jest bezpieczny i nie spowoduje nieestetycznych przebarwień.

Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej? Wykorzystaj inne produkty z kuchni.

Oprócz octu na mech i chwasty sprawdzi się też sól kuchenna, którą wystarczy wysypać na kostkę, po czym spryskać delikatnie wodą. Wykorzystując ten produkt, należy jednak zachować sporą ostrożność, gdyż może dojść do odbarwienia materiału. Możesz też zastosować sodę oczyszczoną. Połącz ją z wodą, by utworzyć gęstą pastę i nałóż na plamy, chwasty i mech na kostce brukowej. Po kilku minutach zmyj substancję, by uniknąć zacieków.

Więcej o: