Ta odżywka ze słoika do begonii to petarda! Potrzebujesz przyprawy za 3 zł i wody

Jaki nawóz do begonii? Jeśli chcesz, żeby roślina zdobiła twój balkon lub taras przez całe lato, wykorzystaj mieszankę z tego, co możliwe, że masz już w domu. Domowy preparat z zawartością potasu i fosforu wspomoże zawiązywanie się kwiatów. Jak dbać o begonie i jak zrobić nawóz?

Begonie są pięknymi roślinami zdobiącymi nasze parapety. Wiele osób umieszcza je w pojemnikach i ozdabia nimi balkony i tarasy. Istnieje sporo gatunków tej rośliny. W zależności od tego, co nam się podoba, można postawić albo na efektowne kwiaty, albo na liście o ciekawym kolorze. Sprawdź, jak pielęgnować begonie i na jaki nawóz się zdecydować. Okazuje się, że nie musisz inwestować w gotowe mieszanki do kwiatów. Możesz nawozić begonie popularnymi liśćmi, które możliwe, że masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jaki nawóz lubi begonia? Sprawdź, jak pielęgnować tę piękną roślinę

Begonie mogą nieco różnić się wymaganiami w zależności od odmiany, jednak warto poznać kilka ogólnych zasad, które pomogą w pielęgnacji każdej z nich. Przede wszystkim zwróć uwagę na glebę, w której będzie rozwijać się roślina. Powinna być żyzna i przepuszczalna. Dobrze, by była też lekko wilgotna, ale nie całkiem mokra. Begonia może dobrze znieść okresowe susze, nie wymagając przy tym szczególnej troski. Stanowisko rośliny powinno być jasne.

Begonie możesz nawozić od wiosny aż do jesieni — najlepiej co 2 lub 3 tygodnie. Warto wykorzystać w tym celu mieszankę, którą przygotujesz samodzielnie w domu. Okazuje się, że do nawożenia begonii sprawdzi się liść laurowy.

Jak zrobić nawóz z liści laurowych? Wystarczy zalać je wodą

Przygotowanie nawozu z liści laurowych w domu nie jest trudne. Produkt zawiera spore ilości fosforu i potasu, które pomagają w zawiązywaniu i wytwarzaniu kwiatów. Jak zrobić mieszankę?

  1. Wlej do słoika 0,5 l wody i dodaj kilka liści laurowych.
  2. Wymieszaj roztwór i poczekaj kilka minut.
  3. Gdy woda zmieni kolor na ciemny, przecedź mieszankę.
  4. Podlewaj begonie gotowym preparatem raz na dwa tygodnie.
Więcej o: