Weź kawałek folii aluminiowej i owiń klamkę. Wypróbuj raz, a będziesz tak robić co wieczór

Folię aluminiową można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Przydaje się nie tylko w kuchni, lecz także podczas sprzątania czy korzystania z różnych trików pielęgnacyjnych. Niewiele osób jednak wie, że można wykorzystać ją także nocą. Jak może pomóc? Podpowiadamy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że folię aluminiową można wykorzystać także, gdy chcemy uchronić się przed pewnymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Jeden zaskakujący trik świetnie sprawdzi się do wykorzystania w domu, jak i podczas wakacji, gdy nocujemy w hotelach lub w wynajmowanych kwaterach. Jak wykorzystać kawałek folii? To prostsze, niż myślisz. 

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Owiń na noc klamkę folią aluminiową. Efekt może cię zaskoczyć

Folia Aluminiowa może pomóc w wielu nietypowych przypadkach. Jednym z nich jest uchronienie domu lub mieszkania przed niechcianymi gośćmi. W tym celu wystarczy szczelnie owinąć folią klamkę drzwi wejściowych. Dobrze jest zrobić to wieczorem, tuż przed snem, gdy nie mamy kontroli nad tym, kto kręci się na klatce budynku. Warto też wykorzystać to podczas wakacji, gdy nocujemy w hotelu lub wynajmowanym mieszkaniu.

Trik z folią najczęściej stosuje się właśnie w blokach. Co nam to daje? Gdy szczelnie owiniemy klamkę folią aluminiową, pozostawiamy ją w nienaruszonym stanie. Rano, gdy będziemy chcieli sprawdzić, czy coś się działo, wystarczy na nią spojrzeć. Jeśli będzie poluzowana lub uszkodzona to znak, że ktoś próbował dostać się do mieszkania. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że trzeba wprowadzić różne środki ostrożności, które uchronią nas i nasz dobytek przed złodziejami.

Folia aluminiowa i jej nietypowe zastosowania. Do czego może się przydać?

Folia aluminiowa doskonale sprawdzi się również podczas sprzątania. Zawiń ją w kulkę, by wykorzystać jako czyścik do przypalonego rusztu, patelni lub naczynia żaroodpornego. Dzięki temu znacznie szybciej usuniesz zabrudzenia niż podczas korzystania z tradycyjnej gąbki lub szmatki. Folia aluminiowa to także fantastyczny produkt do naostrzenia tępych nożyczek. Wystarczy złożyć ją w grubszy kawałek i ciąć wielokrotnie nożyczkami. W ten sposób zaostrzą się w szybki i łatwy sposób.

Więcej o: